Iepriekšējais
Nākamais

Jaunsleinis: uzņēmēja talants jāsāk attīstīt jau pirmsskolā

„Pirmsskolas un pamatizglītības sistēmai būtu jābūt tādai, kas attīsta un atbalsta uzņēmēja talantu, jo mums vajadzīgi ne tikai darba ņēmēji, bet arī darba devēji. Jābūt labai sistēmai, kas piepildīta ar cilvēkiem,” 1. martā Briselē (Beļģija) Reģionu komitejas (RK) Ekonomikas politikas komisijas sanāksmē notikušajā diskusijā par atbalstu jaunuzņēmumiem uzsvēra Latvijas delegācijas RK vadītājs Andris Jaunsleinis.

Jaunsleinis tāpat aicināja atzinuma „Atbalsts jaunuzņēmumiem un augošajiem uzņēmumiem Eiropā: reģionālā un vietējā perspektīva” gatavotāju, Bjalistokas (Polija) pilsētas mēru Tadeušu Truskolaski (Tadeusz Truskolaski) ietvert ziņojumā ideju par mehānismu, kas ļautu ātri aprobēt labākās dalībvalstu idejas par Eiropas Savienības konkurētspējas uzlabošanu. „Katra no Eiropas Savienības dalībvalstīm savā starpā konkurē un meklē labākos risinājumus jaunuzņēmumu darbības veicināšanai. Taču kopumā mēs veidojam Eiropas Savienību, kas konkurē globālā mērogā. Mums savas labākās, pārbaudītās idejas būtu jāapkopo un jāievieš, un tā kopā mēs varētu veicināt Eiropas Savienības konkurētspēju,” mudināja Jaunsleinis.

Arī atzinuma sagatavotājs Truskolaskis uzsvēra nepieciešamību veikt pasākumus, lai izveidotu visaptverošu programmu, kas saskaņotu principus par jaunu uzņēmumu darbības sākšanu un izvēršanu neatkarīgi no uzņēmumēja valstspiederības vai preces un pakalpojuma pārdošanas vietas, kas veicinātu jaunu uzņēmumu izaugsmi un starptautisko paplašināšanos.

Savukārt Latvijas delegācijas pārstāvis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš savā uzrunā aicināja domāt par pasākumiem un atbalstu pašvaldībām, lai jaunu uzņēmumu līderu audzināšana varētu sākties jau skolās. „Eiropa piedzīvojusi fordismu, kad mums bija lielas rūpnīcas, daudz darbinieku. Tagad sācies postfordisms, pilsētas un reģioni cīnās par intelektu un jauniem cilvēkiem, kas spēj veidot biznesu. Būtiski šo sēklu iesēt jau skolās, veidot skolas uzņēmumus. Arī Eiropā būtu jābūt tādām pašām iespējām kā ASV, kur ir iespējas mācīties biznesa līderismu,” uzsvēra Ansiņš.

Atzinumu „Atbalsts jaunuzņēmumiem un augošajiem uzņēmumiem Eiropā: reģionālā un vietējā perspektīva” plānots pieņemt nākamajā RK Ekonomikas politikas komisijas sanāksmē, kas norisināsies 3. maijā. Ar šo un citiem Ekonomikas politikas komisijas sanāksmē izskatītajiem dokumentiem var iepazīties RK mājas lapā.