Iepriekšējais
Nākamais

Tallinā akcentē pašvaldību lomu e-pakalpojumu veicināšanā

„Pašvaldības sniedz nozīmīgu ieguldījumu sabiedrisko e-pakalpojumu attīstībā, jo tās ir vistuvāk iedzīvotājiem un izprot to vajadzības. Igaunijā virkne sabiedrisko e-pakalpojumu izveidoti iedzīvotājiem. Ja elektroniskais paraksts katram cilvēkam vidēji ietaupa piecas darba dienas gadā, tad ieguvumi sabiedrībai kopumā ir milzīgi,” Eiropas Reģionu komitejas 1. septembrī Tallinā (Igaunija) notikušajā Biroja sēdē uzsvēra Igaunijas publiskās administrācijas ministrs Jāks Ābs (Jaak Aab).

Savukārt Reģionu komitejas prezidents Karls Heincs Lambercs (Karl-Heinz Lambertz) atklāja, ka Eiropas Reģionu komiteja sadarbībā ar Eiropas Komisiju 12. oktobrī plāno atklāt Platjoslas platformu, lai veicinātu sadarbību starp valsts un privātajām organizācijām, sekmētu investīcijas un progresu nacionālo platjoslas plānu īstenošanā un platjoslas pieejamību lauku un attālākās pašvaldībās.

Eiropas Reģionu komitejas Biroja sēdē Latvijas delegāciju pārstāvēja delegācijas vadītājs Andris Jaunsleinis, kurš, būdams Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis, mērķtiecīgi ieviesis e-pakalpojumus, sākot no elektroniskā paraksta un beidzot ar videokonferencēm, sniedzot pašvaldību pārstāvjiem iespēju sekot līdzi un piedalīties sanāksmēs attālināti.

Biroja sēde notika Igaunijas prezidentūras ES Padomē, kas ilgs līdz gada beigām, laikā. Sēdē piedalījās Eiropas Reģionu komitejas Biroja locekļi no 28 Eiropas Savienības dalībvalstu delegācijām.