Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Aizsardzības ministrs tikšanos ar pašvaldībām nosauc par vēsturisku

19. septembrī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku mehanizētās brigādes štābā Ādažos norisinājās seminārs Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes locekļiem, kuru gan LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, gan aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis nodēvēja par vēsturisku, jo aizsardzība nenozīmē tikai bruņotu aizsardzību, bet arī civilās funkcijas, kas skar visas pašvaldības un iedzīvotājus. "Mēs esam pateicīgi par pašvaldību līdzšinējo atbalstu un ceram, ka to saņemsim arī turpmāk. Tikai kopā mums izdosies atrisināt dažādus problēmjautājumus un vairot valstisku domāšanu un attieksmi," uzsvēra ministrs.
Seminārā plaši tika diskutēts par Latvijas valsts aizsardzību, sabiedrības psiholoģiskās noturības veidošanu un tās nozīmi sabiedrības aizsardzības stiprināšanā un patriotisma veicināšanā.

Diskusijas pirmajā daļā runātāji stāstīja par pašreizējiem Latvijas drošības izaicinājumiem un informatīvajā telpā sastopamajiem riskiem sabiedrībai. Savukārt otrajā daļā diskusija bija par sabiedrības psiholoģiskās noturības veidošanu un tās nozīmi sabiedrības aizsardzības stiprināšanā, nodrošinot tās rīcībspēju pret ārējo apdraudējumu un krīzes situācijās. Plaši tika diskutēts par patriotisma veidošanu visās paaudzēs, pašvaldību lomu un atbalstu. 

Vēl seminārā tika diskutēts par reģionālās drošības situācijas un informatīvās telpas izaicinājumiem, demokrātisko vērtību stiprināšanu, sabiedrības psiholoģisko noturību pret ārējo iedarbību, patriotismu un valsts aizsardzības mācības priekšmeta ieviešanu Latvijas vidusskolās.

Sanāksmē uzstājās:

  • "Draudu izvērtējums", AM Aizsardzības politikas departamenta direktore Gita Leitlande;
  • "Informācijas telpas izaicinājumi", AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins;
  • "Nacionālie bruņotie spēki", NBS Apvienotā štāba Operāciju vadības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Kaspars Pudāns;
  • "Psiholoģiskā aizsardzība - valsts eksistences pamats", AM valsts sekretārs Jānis Garisons;
  • "Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi. Sabiedrības psiholoģiskā noturība: mīts vai realitāte", filozofe Maija Kūle;
  • "Psiholoģiskā aizsardzība", Nacionālās Aizsardzības akadēmijas vadošā pētniece Dr.sc.pol. Ieva Bērziņa;
  • "Patriotisma stiprināšana jauniešos", Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs;
  • "Viss par visaptverošo valsts aizsardzību", AM Mobilizācijas un uzņēmējvalsts atbalsta plānošanas nodaļas vadītājs pulkvežleitnants Aigars Liepiņš.

Semināra noslēgumā Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. 

Seminārā piedalījās vairāk nekā 60 dažādu pašvaldību pārstāvju, lielākoties – priekšsēdētāji.

Paldies Aizsardzības ministrijai par atsaucību šī semināra organizēšanā!

 

Jana Bunkus,

LPS Komunikācijas nodaļas vadītāja,

padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos