Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1.attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2.paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3.piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4.rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5.pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008. 
No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

LPIA sēžu dokumenti no 2010.gada līdz 2015.gadam (ieskaitot) - skatāmi un lejupielādējami šeit.

Sākot ar 2016.gadu dokumenti pieejami sadaļā "Par LPS - Komitejas" (no lejupkrītošā komiteju saraksta izvēlamies "Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācija" un spiežam pogu "Meklēt") 

 

Iepriekšējais
Nākamais

LPIA valde pieredzes komandējumā Moldovā un Rumānijā

13.-22.oktobrī LPIA valde bija pieredzes komandējumā Moldovā un Rumānijā. Vizītes mērķis: iepazīties ar Moldovas un Rumānijas pašvaldību sistēmu, uzdevumiem un labo praksi; attīstīt pašvaldību izpilddirektoru asociāciju sadarbību.

Vizītes uzdevumi:

•  apmeklēt Sorokas reģiona Moldovā, Sibiu un Cluj Napoca reģiona Rumānijā pašvaldības un piedalīties diskusijās ar pašvaldību kolēģiem un Vietējo Rīcību grupu dalībniekiem; 

•  apgūt labo pieredzi projektu realizēšanā, nodarbinātības veicināšanā un apzināt pašvaldību iespējas uzņēmējdarbības veicināšanā teritorijā;

• apmeklēt pašvaldību iestādes un uzņēmumus, mazā biznesa inkubatoru, jauniešu centru un objektus, kur ieviesti kopdarbības projekti.

LPIA valdes delegācija tikās:

  • Moldovā Sorokas rajona pašvaldībā, kur dzīvo ap 100 000 iedzīvotājiem. Interesanta pieredze un diskusija biznesa inkubatorā, kas izveidots ar pašvaldības un projektu līdzekļu palīdzību. Uzņēmēji atbalstu saņem 3 gadus. Lielu vērību pievērš jauniešu aktivitātēm, izveidotajā jauniešu centrā strādā 9 darbinieki, kas gatavo projektus, vada nodarbības;
  • ar čigānu kopienu. Čigāni ar sentimentu atceras laikus, kad piepelnījās Krievijā, to turpina arī tagad. Kā liecības veiksmei/neveiksmei biznesā ir puspabeigtās mājas...Kārtību rajonā un attiecībās ar pašvaldību uztur Čigānu parlaments (barons). Šis rajons Soroku pilsētā ir tūristu iecienīts;
  • vēstniecībā Ķišiņevā ar vēstnieku un Goda konsulu;
  • Rumānijā iepazinās ar 2007.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Sibiu un kūrortpilsētu Sinaju. To galvenās prioritātes – apkalpojumi tūrisma attīstībai;
  • ar Kristianas pilsētas priekšsēdētāja vietnieku, projektu vadītāju, VRG aktīvistiem.  Realizēto projektu apskate: Etnogrāfijas muzejs, VRG projekti  baznīcas īpašumos (baznīcas tornis, senais gaļas žāvētavas tornis un vietējo produktu popularizēšana, meklē iespējas astronomijas torņa atjaunošanai un ekspozīcijas ierīkošanai), Stārķu projekts un slimo dzīvnieku aprūpe;
  • Rasinari pilsētiņā ar VRG aktīvistiem, projektu vadītāju, skolas direktori un NVO aktīvistiem. Realizētie projekti un pilsētas apskate: baznīca, kultūras centrs, tikšanās domē.
  • Abās tikšanās piedalās Rumānijas lauku tīkla nacionālā biroja vadība
  • Cluj Napoc   ar reģiona VRG aktīvistiem. Projektus aktīvāk realizē pašvaldības ( mazās infrastruktūras sakārtošana) un mazie uzņēmēji darbības dažādošanai.

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece lauku attīstības jautājumos