Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1.attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2.paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3.piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4.rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5.pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008. 
No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

LPIA sēžu dokumenti no 2010.gada līdz 2015.gadam (ieskaitot) - skatāmi un lejupielādējami šeit.

Sākot ar 2016.gadu dokumenti pieejami sadaļā "Par LPS - Komitejas" (no lejupkrītošā komiteju saraksta izvēlamies "Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācija" un spiežam pogu "Meklēt") 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Izpilddirektoru asociācijai - jauna vadība

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) gada sapulcē, kas notika 8. decembrī Bauskas novada Īslīces kultūras namā, izpilddirektori pielika punktu ne tikai šim darbīgajam gadam, bet veselai četrgadei, kas noslēdzās ar asociācijas Valdes un priekšsēdētāja vēlēšanām.

Uzrunājot sabraukušos ciemiņus, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks viņus sveica novadā, kur satiekas – upes, cilvēki un labas idejas, un vēlēja izpilddirektoriem veiksmi, kopā ar savu komandu realizējot politiķu norādīto virzienu.

LPS priekšsēža vietnieks Gints Kukainis uzrunāja LPIA biedrus savā un Pašvaldību savienības priekšsēža Ginta Kaminska vārdā un atzīmēja, ka politiķi bieži labā nozīmē apskaužot asociāciju par saliedētību, informētību un spēku.

Pie Latvijas izpilddirektoriem viesos bija ieradušies arī kolēģi no Čehijas un Slovākijas. Čehijas Izpilddirektoru asociācijas (STMOU) valdes loceklis Cheb izpilddirektors Vāclavs Sīkora priecājās, ka atkal ir kopā ar draugiem, jo līgums ar LPIA parakstīts jau pirms 18 gadiem. Slovākijas Izpilddirektoru asociācijas (SCMA) prezidents Pasaules izpilddirektoru asociācijas (ICMA) Eiropas nodaļas vadītājs Kameninas pilsētas izpilddirektors Pēters Āgs pastāstīja par Pasaules izpilddirektoru asociāciju ICMA un jaunatvērto Eiropas nodaļu, kurai birojs ir Bratislavā.

Izsmeļošu prezentāciju par valstī sestā lielākā novada vēsturi un attīstību sniedza Bauskas novada izpilddirektors Jānis Kalinka. Dažus viņa stāstījumā pieminētos infrastruktūras un tūrisma objektus izpilddirektori vēlāk varēja skatīt arī klātienē – gan apgaismoto veloceliņu, kas no Bauskas aizved līdz Rītausmu ciemam, un būvniecības konkursos godalgoto gājēju tiltu pār Mūsas upi, gan SIA “Bauskas siltums” šķeldas katlumāju un topošo Bauskas peldbaseinu, gan Bauskas muzeju un grezno Rātsnamu, gan Bauskas pili un muzeju, kas atdzimst un ar katru gadu kļūst arvien skaistāki. Dažu stundu, protams, ir par maz, lai redzētu Bauskā un novadā skatāmo, taču pašvaldības izpilddirektors lika ielāgot, ka Bausku ne velti dēvē par festivālu galvaspilsētu, aicinot to apmeklēt Vimbu svētkos, Bauskas novada svētkos, kantrimūzikas festivālā, “Vivat Curlandia” vai “Bauska TasTe” svētkos.

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas priekšsēdētājs Guntis Kalniņš savā pārskata ziņojumā atskaitījās par Valdes darbu šogad un iepriekšējos trīs gados, kā arī apkopoja pašvaldību izpilddirektoru izteiktos priekšlikumus LPIA darbības uzlabošanai.

Izpilddirektori regulāri tiekas ik mēnesi. Šogad asociācijas sanāksmes notikušas Rīgā, Engurē, Madonā, Jelgavā, Pāvilostā, Preiļos, Apē, Dagdā, Rucavā un Bauskas novadā. Tikšanās vietas iezīmētas arī 2018. gadā: 10. janvārī – Rīgā, 2. februārī – Rojā, 2. martā – Aknīstē, 6. aprīlī – Ikšķilē, 11. maijā – Daugavpils novadā, kur tiks svinēta LPIA 20 gadu jubileja, 1. jūnijā – Mazsalacā, 3. augustā – Grobiņā, 7. septembrī – Koknesē, 12. oktobrī – Līgatnē, 2. novembrī – Viļakā un 7. decembrī – Krimuldā. Jāpiebilst, ka LPIA Valde jau pieņem pašvaldību pieteikumus 2019. gadam.

Allaž vērtīgi ir asociācijas rīkotie izbraukumi pie kolēģiem citās zemēs. Tā šogad LPIA Valde smēlās pieredzi Moldovā un Rumānijā, bet pavisam svaigā atmiņā tās dalībniekiem ir novembra brauciens uz Igauniju, no kurienes pārvesti jauni atklājumi un jaunas idejas.

Pēc LPIA vadītāja pārskata ziņojuma sapulces dalībnieki ķērās pie tāsdienas svarīgākā darba – balsošanas, lai ievēlētu Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas Valdi un priekšsēdētāju. Pats G. Kalniņš vasarā kļuvis par Vecumnieku novada pašvaldības vadītāju, tāpēc asociācijas gada sapulcē viņš vadības grožus nodeva jaunajai LPIA Valdei, kurā tika ievēlēti pa vienam pārstāvim no katra plānošanas reģiona, no Rīgas un no lielajām pilsētām.

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas jaunās Valdes sastāvs: (no kreisās) Guntars Gogulis (Jēkabpils pilsēta), Sergejs Jakovļevs (Ludzas novads), Ivo Virsis (Rūjienas novads), Andris Razma (Priekules novads), Agris Vilks (Dobeles novads), Agris Bukovskis (Mālpils novads) un Dmitrijs Pavlovs (Rīga).

Par LPIA Valdes priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts līdzšinējais LPIA priekšsēdētāja vietnieks Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors Ivo Virsis.

 

Gunta Klismeta,

LPS redaktore

Bauskas novada prezentācija
ICMA prezentācija
LPIA sanāksmju vietas 2018.gadā
LPMC prezentācija
LPIA gada atskaite 2017