Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1.attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2.paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3.piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4.rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5.pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008. 
No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

LPIA sēžu dokumenti no 2010.gada līdz 2015.gadam (ieskaitot) - skatāmi un lejupielādējami šeit.

Sākot ar 2016.gadu dokumenti pieejami sadaļā "Par LPS - Komitejas" (no lejupkrītošā komiteju saraksta izvēlamies "Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācija" un spiežam pogu "Meklēt") 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme Rīgā 10. janvārī (2018)

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) 2018. gada pirmā sanāksme notika 10. janvārī Rīgā, Austrumu izpilddirekcijā, taču turpmākās tikšanās reizes izpilddirektoriem būs izbraukuma sanāksmēs. Tuvākās no tām iezīmētas šādi: 2. februārī – Rojā, 2. martā – Aknīstē un 6. aprīlī – Ikšķilē.

LPIA priekšsēdētājs Ivo Virsis informēja par šajās sanāksmēs izskatāmajiem jautājumiem. Nākammēnes izpilddirektori Rojas novadā noskaidros, kas ir tūrisma produkti un dabas tūrisms, TIC jeb tūrisma aģentūras, ko dod izstādes un gadatirgi, kā tūrists jūtas Latvijā un kādus pētījumus veicis “Lauku ceļotājs”, kā arī iepazīsies ar Kurzemes un Rīgas velotūrisma praktisko pieredzi. 2. martā LPIA sanāksmē Aknīstē izpilddirektori vērtēs, kādi esam Latvijas simtgadē, kā kultūras, sporta un citi pasākumi var kalpot par pašvaldības vizītkarti, kā reklamēt un aizstāvēt savu pašvaldību un kā izbraukt pa Latvijas ceļiem. Savukārt 6. aprīlī izpilddirektoru sanāksme Ikšķilē būs veltīta ES struktūrfondu atdevei, projektu iesniegumu izskatīšanai un vērtēšanai, problēmu risinājumiem un pieredzei un valsts investīciju piesaistei.

Šāgada pirmo sanāksmi Rīgā izpilddirektori uzsāka, ar lielu uzmanību klausoties Jēkabpils pilsētas pašvaldības Iekļaujošās izglītības atbalsta centra psiholoģes Mg.Psych. Diānas Strausas lekciju par stresa pārvaldību. Viņa atgādināja izpilddirektoriem par pašu un darbinieku profesionālās izdegšanas tendencēm un iespējām to mazināt, piemēram, izmantojot “VIND” principu: V – neļauj sev būt vientuļam, I – neļauj sev būt izsalkušam, N – neļauj sev būt nogurušam, D – neļauj sev būt dusmīgam!

Ne mazāk saistoša bija arī Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes ekonomistes Agneses Rutkovskas uzstāšanās. Viņa iepazīstināja ar Latvijas tautsaimniecības tendencēm gan valstī kopumā un pa nozarēm, gan katrā no pieciem Latvijas reģioniem. Savukārt eksperts Kristaps Klauss atklāja reģionālās attīstības tendences no cita rakursa – kādas nozares reģionos dominē, kādi ir nodarbinātības skaitļi, vidējā darba samaksa valstī, arī publiskajā un privātajā sektorā un pa nozarēm, ko izdevies panākt cīņā pret ēnu ekonomiku.

Jaunumi nodokļu reformā un pašvaldību kompetence bija Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieka nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmāra Šņucina uzstāšanās temats, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Stratēģiskās analīzes un politikas plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Iluta Ceicāne un galvenā speciāliste izglītošanas jautājumos Inta Nolle uzsvēra iekšējās kontroles sistēmas izveides nepieciešamību pašvaldībās, lai novērstu interešu konfliktus.

Prezentācijas pieejamas šeit.

Sniedze Sproģe un Gunta Klismeta,

LPS padomnieces