Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1. attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2. paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3. piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4. rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5. pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA Valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008.

No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme Daugavpils novadā

1. jūnijā Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) sanāksme, ko atklāja LPIA priekšsēdētājs Ivo Virsis, sveicot visus asociācijas 21 gada jubilejā.

Ar “Asat vasali!” ciemiņus uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, uzteicot vietas un lietas, ar ko lepojas Daugavpils novads, – ar daudznacionālu kultūru un skaistu dabu, ar pašu cilvēkiem, uzņēmējiem un pašvaldības darbinieku komandu. Svētku reizē viņa sveica LPIA biedrus un pauda atzinību vērtīgajai tradīcijai, kas izpilddirektoriem ik mēnesi ļauj tikties dažādos novados un pilsētās un gūt neatsveramu pieredzi. Politiķes atziņai par stipru pašvaldības izpildvaru, kas palīdz stiprināt arī lēmējvaru, noteikti palīdzējusi tapt Daugavpils novada ilggadējās izpilddirektores Vandas Kezikas pieredze.

Prezentāciju par Daugavpils novadu izpilddirektore Vanda Kezika sāka ar vārdiem: “Nestāstīsim par problēmām, par sadarbības teritorijām, par deinstitucionalizāciju, par skolu optimizācijas procesu, par investīciju programmām, par SAM 2.2. un citām, ar ko nodarbojamies ikdienā. Šoreiz parādīsim videoprezentāciju, kas tapusi ar pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas palīdzību. Dažus no filmiņā liktajiem akcentiem vēlāk varēsiet redzēt arī klātienē.”

Daugavpils novadu veido 19 pagasti, un tas ir ceturtais lielākais Latvijā un otrais lielākais novads Latgales reģionā. Izpilddirektoriem bija iespēja kopā ar novada speciālistiem ieskatīties vien mazā tā stūrītī – Naujenes Novadpētniecības muzejā iepazīt Eiropas Savienības un pašvaldības programmu sinerģiju kultūras projektos, aizsargājamajā dabas teritorijā “Augšdaugava” izpētīt kultūras mantojuma un tūrisma attīstības izaicinājumus, kurus izceļ Daugavas loki un Slutišķu vecticībnieku sādža, un Juzefovas muižas parkā piedalīties Meža dienās 2018 un iestādīt “savus” kociņus.

LPIA svinīgajā sēdē par godu asociācijas 21. gadadienai līdz ar pateicības vārdiem tagadējiem un bijušajiem LPIA biedriem un sadarbības partneriem notika svētku koncerts un videofilmas “pirmatskaņojums”. Tā tapusi ar jauniešu organizācijas “Avantis” spēkiem radošās direktores Ilonas Bičevskas virsuzraudzībā un pašu izpilddirektoru aktīvu iesaisti tās tapšanas procesā. 

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece

un Gunta Klismeta

Foto: Guntis Kaminskis

 

Norises datums: 1. jūnijs

Norises laiks: plkst. 10.30

Norises vieta: Daugavpils novada kultūras centrs “Vārpa” (Daugavpilī, Dobeles ielā 30) 

Darba kārtība:

  • 9:30–10:30 Dalībnieku reģistrācija
  • 10:30–11:10 Daugavpils novada domes priekšsēdētājas Janīnas Jalinskas uzruna. Daugavpils novada prezentācija (izpilddirektore Vanda Kezika).
  • 11:20–16:20 Diskusijas ar novada speciālistiem (izbraukšana pa novadu kopīgos autobusos):

– sadarbības caurvijas ieviešana mācību un audzināšanas procesā, vides pielāgošana kompetenciālajai pieejai – Naujenes pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis”;

– Eiropas Savienības un pašvaldības programmu sinerģija kultūras projektos – Naujenes Novadpētniecības muzejā;

– Juzefovas muižas parka atjaunošana reģiona kultūras un dabas telpas identitātes saglabāšanai un tās izmantošana ilgtspējīgas ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Meža dienas 2018 (koku stādīšana);

– kultūras mantojuma un tūrisma attīstības izaicinājumi aizsargājamā dabas teritorijā “Augšdaugava” – Slutišķu ekspozīcija; pārbrauciens ar plostu; kulinārais mantojums; skatu tornis.

Svinīgā sēde un svētku vakariņas:

  • 16:50 LPIA dibināšanas 21. gadadienas svētku uzrunas, koncerts, vakariņas Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” (Daugavpilī, Dobeles ielā 30).

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece

Sēdes protokols