Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1.attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2.paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3.piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4.rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5.pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008. 
No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas gada sanāksme Krimuldas novadā

7. decembrī Krimuldas novada kultūras namā Raganā notika Latvijas otrās simtgades pirmā izpilddirektoru tikšanās jeb Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) 2018. gada noslēguma sanāksme.

To atklāja Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis, ievadot novada prezentāciju un pastāstot par Krimuldas novada identitātes meklējumiem, ģerboni, logo un mājaslapu, kas atvērta novembrī. Krimuldas novada jaunais ģerbonis, kura idejas autore ir skolniece, izceļas ar deviņiem zelta āboliem sarkanā laukā, simbolizējot Dieva dārzu, ko senajā lībiešu valodā nozīmē novada senākā vieta – Turaida. Āboli izvēlēti arī kā auglības simbols, lai tādā veidā iezīmētu Krimuldas novada vēlamo attīstību. Savukārt jaunais logotips Krimuldas novadu raksturo kā teiksmainu vietu.

Novada prezentāciju turpināja Krimuldas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Inga Ķerzuma. Šobrīd Krimuldas novadā, kurā ietilpst Krimuldas un Lēdurgas pagasti, dzīvo 5160 iedzīvotāju un novada prioritātes ir aktīva un izglītota sabiedrība, bet ilgtermiņa redzējumā Krimuldas novads saistās ar klusu, zaļu un kultūras vērtībām bagātu mājvietu ģeogrāfiski un ekonomiski izdevīgā vietā – pietiekami tuvu, lai rastu priekšnoteikumus uzņēmējdarbības attīstībai, un pietiekami tālu, lai piedāvātu ekoloģisku vidi.

Interesantu priekšlasījumu “Skats uz Latvijas valsts tapšanas laika notikumiem ar baltvācu ģimnāzistes Dagmāras Kopštālas acīm” nolasīja Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis jeb, kā viņš pats teica, starpnieks starp zinātniekiem un darītājiem. Viņš sniedza ieskatu 100 gadu vecā vēsturē, kuras veidošanā ar savas dienasgrāmatas pierakstiem piedalījusies arī tolaik trīspadsmitgadīgā Rīgas meitene. Lektors uzsvēra, ka šādi – no dažādiem ķieģelīšiem un dažādiem skatpunktiem arī veidojas Latvijas vēsture, turklāt šīs piezīmes ir tāda vēstures liecība, ko nemāca skolā, bet tās ir emocionālas un sajūtām bagātas.

LPIA priekšsēdētājs Ivo Virsis sniedza Valdes pārskatu par darbu šogad, ko asociācijas biedri vienbalsīgi novērtēja atzinīgi, un iezīmēja LPIA plānus 2019. gadam. Noslēgumā viņš pateicās par sadarbību gan LPS un priekšsēdim Gintam Kaminskim, gan kolēģiem, īpaši tiem, kuri šogad bijuši namatēva lomā, gan Latvijas Pašvaldību mācību centram, AS “Latvijas Valsts meži” un, protams, asociācijas Valdei.

Nekrimuldiešus jeb tūristus un viesus Krimuldas novads saista ar vairākiem ievērojamiem apskates objektiem – Turaidas muzejrezervātu, Inciema parku un Anšlava Eglīša dzimtai piederējušo muižu, Kubeseli, aktīvās atpūtas kompleksu “Reiņa trase”, Imanta Ziedoņa muzeju “Dzirnakmeņi” un citiem. Šoreiz sanāksmes dalībniekiem bija iespēja paviesoties Lēdurgas dendroloģiskajā parkā un Krimuldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un divos uzņēmumos – SIA “Maiznīca Flora” un “Conexus Baltic Grid” jeb Inčukalna gāzes krātuvē. Uzburot Ziemassvētku sajūtu, vakars noslēdzās Krimuldas novada kultūras namā.

Sakot paldies krimuldiešiem un īpaši novada izpilddirektoram Laimonim Ozolam par piepildīto dienu, ciemiņi atvadījās līdz nākamajai tikšanās reizei – 2019. gada 11. janvārim Rīgā, Austrumu izpilddirekcijā.

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece,

un Gunta Klismeta,

LPS Komunikācijas nodaļas redaktore

Krimuldas novada prezentācija
LPIA atskaite par 2018.gadu
LPIA sanāksmes 07.12.2018 protokols