Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1. attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2. paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3. piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4. rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5. pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA Valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008.

No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme 3. maijā (2019) Ropažos

3. maijā Latvijas pašvaldību izpilddirektori devās uz Ropažiem, kur Kultūras un izglītības centrā notika ikmēneša Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas organizētā sanāksme. Ropažu novada domes priekšsēdētāja Zigurda Blaua un izpilddirektores Signes Grūbes pozitīvos atklāšanas vārdus tā kārtīgi nostiprināja grupa “Latvian Blues Band”. Tā teikt – lai pa īstam uzjustu Ropažu “garšu”. Un tas izdevās, jo skanīgais sākums deva labu ierosmi interesantai un ar dažādu informāciju bagātai darba dienai, kurā izpilddirektori ne tikai ieguva jaunas zināšanas, bet arī dalījās pieredzē.

Reālistisks, bet tomēr arī iedvesmojošs stāstījums bija Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra direktoram Mārtiņam Cimmermanim, kurš savā stāstījumā atgādināja, ka valsts nav tikai galvaspilsēta, bet visa Latvijas teritorija, arī lauku. Vienīgi – ikvienai teritorijai jābūt savai vīzijai par attīstību, tad arī mērķi kļūs vieglāk sasniedzami un iespējams tādejādi izdosies ar laiku laukos atgriezt gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus.

Lai ikvienas pašvaldības darbs būtu operatīvāks, “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” IT pārdošanas vadītājs Visvaldis Gercāns iepazīstināja ar aplikāciju, kuru var izmantot ikviena pašvaldība. Šajā aplikācijā iedzīvotāji var ziņot par, piemēram, pāri ceļam nolūzušu koku, asfaltā nevietā radušos bedri un citām, ja tā varētu teikt – nekārtībām, kuras, pateicoties šai aplikācijai (pagaidām gan pieejama tikai interneta versija, par mobilo aplikāciju vēl tiekot domāts) iespējams ātrāk novērst.

AS “Latvijas valsts meži” Meža infrastruktūras un medību vadītājs Guntis Ščepaniks informēja par pieredzi darbā ar meža dzīvnieku postījumiem, sadarbību ar nomniekiem un pašvaldību medību koordinācijas komisijām.

Par to, kā veicās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Finanšu audita un biznesa konsultāciju uzņēmuma “KPMG” kopīgi organizētajā un “KPMG” veiktajā kiberdrošības pārbaudē, kurā tika auditētas 15 pašvaldību interneta vietnes, stāstīja uzņēmuma IT konsultāciju vadītājs Kaspars Iesalnieks. Ar kiberdrošības audita rezultātiem būs iespēja iepazīties arī 10. maija LPS tiešraidē. Plašāka informācija šeit.

Izpilddirektoru sanāksmes otrā daļa aizritēja vēl praktiskāk, jo pašvaldības dalījās pieredzē ar labiem risinājumiem. Piemēram, Smiltenes un Valmieras pašvaldības pastāstīja par īres namu celtniecību – no projektu sākuma līdz noslēgumam. Savukārt par decentralizēto kanalizācijas datu bāžu veidošanu pastāstīja Jūrmalas un Mārupes pašvaldības. Gan šo, gan pārējo stāstītāju prezentācijas atrodamas LPS mājaslapā www.lps.lv šeit.

----------------------------------------------

Dienas gaita:

9:30–10:00 – Dalībnieku reģistrācija.

10:00–10:15 – Ropažu novada domes priekšsēdētāja Zigurda Blaua uzruna.

10:15–10:30 – Par Ropažu novadu – Ropažu novada pašvaldības izpilddirektore Signe Grūbe.

10:30–10:40 – LPIA Valdes informācija – LPIA priekšsēdētājs Ivo Virsis.

10:40–11:10 – Reģionu un lauku attīstība; tāla pašvaldība – sveša – Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) direktors Mārtiņš Cimmermanis.

11:10–11:30 – Iedzīvotāju ierosinājumu interaktīvā karte – SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” IT pārdošanas vadītājs Visvaldis Gercāns.

11:30–12:00 – Medību koordinācijas komisiju loma meža apsaimniekošanā – AS “Latvijas valsts meži” Meža infrastruktūras un medību vadītājs Guntis Ščepaniks.

12:00–12:30 – Pašvaldību  kiberdrošības pārbaudes rezultāti un secinājumi – KPMG IT konsultāciju vadītājs Kaspars Iesalnieks.

Pusdienu pārtraukums.

13:00–14:40 – Namu apsaimniekošana, ūdenssaimniecība, kanalizācija: kolēģu pieredze:

* par īres namiem – Smiltenes NKUP Valdes priekšsēdētājs Aigars Vīvuliņš un “Valmieras namsaimnieka” Valdes priekšsēdētājs Valdis Jēgers;

* apgrūtinājumu reģistrs: Jūrmala;

* decentralizētās kanalizācijas datubāzes veidošana un saistošie noteikumi: Mārupe.

15:00 – Novada apskate:

* Zaķumuiža – lielākā daļa daudzdzīvokļu māju ir renovētas; kapitālsabiedrības pārstāvji var dalīties pieredzē un rezultātos;

* “Peruza” (Mucenieki) – uzņēmums, kas speciālizējas ražošanas iekārtu konstruēšanā un ražošanā, savas ražošanas tehnoloģijas piedāvā vairāk nekā 20 pasaules valstīs, un var teikt, ka viņi ir iekarojuši visus kontinentus;

* Patvērumu meklētāju centrs Muceniekos;

* “Yes WE Can” (Zaķumuiža) – nestandarta un standarta reklāmas ražotne, veido gan reklāmas stendus, gan dažādu izmēru vides objektus daudzām Latvijas pašvaldībām, un viņu idejas un izpildījums palīdz spodrināt Latvijas tēlu pasaulē;

* Sporta komplekss 333 (starp Silakrogu un Muceniekiem) – adrenalīna, autotransporta un akīvās atpūtas centrs; uzņēmums piedāvā kartingus, drošu braukšanu, offroad, ūdensparku un dažādus pasākumus.

Pieteikt dalību var līdz 26. aprīlim, reģistrējoties šeit.

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece

Sanāksmes protokols
Ropaži - fakti, skaitļi, dati
LLKC. Plaukstoši lauku apvidi-kā to sasniegt?
Jāņa Sēta. Iedzīvotāju ierosinājumu interaktīvā karte
LVM. Medījamo dzīvnieku postījumi un medību koordinācijas komisijas
KPMG. Kiberdrošības audits - rezultāti un secinājumi
Valmieras Namsaimnieks. Mājokļi Valmierā
Jūrmalas Ūdens. SIA «Jūrmalas Ūdens» sadarbībā ar VZD apgrūtināto teritoriju nodaļu
Mārupes novads. Decentralizētās kanalizācijas sistēmas veidošana Mārupē