Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1.attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2.paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3.piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4.rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5.pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008. 
No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme 6. septembrī (2019) Varakļānos

6. septembrī Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) sanāksme notika Varakļānos.

Ar īsfilmu un prezentāciju par savu novadu Varakļānos kuplā skaitā sabraukušos kolēģus un ciemiņus iepazīstināja novada domes priekšsēdētājs Māris Justs. Viņa un citas prezentācijas varat aplūkot zemāk.

Par veselīgu pārtiku, ilgtspējīgas pārtikas sistēmu un konferenci “Liec pārtikas grozā vietējo!” informēja Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimmermanis. Konference norisināsies 27. septembrī Hanzas peronā (Rīgā, Hanzas ielā 16a), un tajā būs gan atzītu ekspertu lekcijas un padomi, gan vietējo uzņēmēju veiksmes stāsti, gan populāru Latvijas pavāru meistarklases veselīgu skolas pusdienu gatavošanā no vietējiem produktiem un degustācijas, gan arī pavārzeļļu konkurss un Tautas garšas konkursa svinīga apbalvošana. Nākamajā dienā – 28. septembrī – turpat notiks garšas svētki “Nogaršo Latviju Rīgā!”, kuros Latvijas zemnieki un pārtikas ražotāji rādīs savu labāko, veselīgāko un interesantāko produkciju, būs garšu pieturas visām gaumēm un garšām, iepirkšanās un baudīšana un arī bērnu pietura.

Sanāksmi turpināja Valsts kontroles (VK) Padomes loceklis, Piektā revīzijas departamenta direktors Edgars Korčagins, kurš pastāstīja par veiktajām un plānotajām revīzijām un VK un pašvaldību turpmāko sadarbību. 18. septembrī VK uzsāks pašvaldībās infrastruktūras projektu revīziju un 1. oktobrī – saimnieciskā gada pārskata revīziju, kā arī oktobrī paredzēta revīzija Garkalnes novada pašvaldībā. Novembra otrajā pusē notiks māju drošības revīzija, kur pārbaudīs pašvaldību kā īpašnieku, apsaimniekotāju un uzraugu atbildību.

Ievadot sadaļu par modernu pārvaldību, iekšējo auditu, darbinieku novērtēšanu, motivēšanas iespējām un koplīgumu jēgu un nozīmi, pirmajai vārds tika dots Valsts kancelejas Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas konsultantei, atlīdzības grupas vadītājai Lailai Ruškulei. Viņa dalījās pieredzē par personāla vadības un atlīdzības attīstības tendencēm publiskajā sektorā un ieteica izpētīt “Ceļa karti jaunajam valsts pārvaldes vadītājam”, kas pieejama Valsts kancelejas vietnē šeit.

Pašvaldību labās prakses piemēros dalījās Jelgavas pilsētas pašvaldības Administratīvās pārvaldes Kvalitātes vadītāja Ļena Štrausa, kura pastāstīja par integrētās vadības sistēmu un rokasgrāmatu šajā jomā, un Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis, analizējot darbinieku novērtēšanu Jēkabpils pilsētas pašvaldībā un uzsverot, ka galvenais kolektīvā ir saglabāt un uzturēt cieņu.

Par kopīgumu izpilddirektoriem pastāstīja Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrības (LPDA) priekšsēdētāja Inese Lāčauniece. Viņas pārliecība, ka koplīgums ir sociālā dialoga pamats un darbinieki un darba devēji ir kopīga komanda.

Sanāksmes noslēgumā izpilddirektori apmeklēja Varakļānu pili, uzņēmumu “Latgales granulas” un lauksaimnieku kooperatīvu “VAKS”.

Nākamā tikšanās – 4. oktobrī Burtniekos.

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece,

Gunta Klismeta,

LPS Komunikācijas nodaļas redaktore

Varakļāni - prezentācija
Ilgtspējīgas pārtikas sistēma
Valsts kontroles un pašvaldību sadarbības jautājumi
Personāla vadība un atlīdzība publiskajā sektorā
Integrētās vadības sistēma Jelgavā
Darbinieku novērtēšana Jēkabpils pašvaldībā
Koplīgums
Konference "Liec pārtikas grozā vietējo!"