Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1. attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2. paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3. piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4. rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5. pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA Valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis (Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors).

E-pasts: ivo.virsis@rujiena.lv.

Tālrunis: 26312008.

No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

 

 

Iepriekšējais
Nākamais

Izpilddirektori pieredzes apmaiņas braucienā Slovākijā

Pagājušonedēļ Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) delegācija piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā Slovākijā.

Latvijas izpilddirektori tikās ar Slovākijas Izpilddirektoru asociācijas (APUMS) un Popradas, Štrba un Kežmerovas pašvaldību kolēģiem, iepazīstot un pārrunājot kopīgo un atšķirīgo abu valstu pašvaldību pieredzē. Diskusijās tika apspriesta pašvaldību sistēma, pienākumi un finansējuma principi, pašvaldību sadarbība ar uzņēmējiem un nodarbinātība, atkritumu saimniecība un depozītsistēmas ieviešana, kā apturēt cilvēku aizplūšanu no reģioniem u.c.

Pieredzes apmaiņas vizītē Latvijas pārstāvji apmeklēja vairākas Slovākijas pilsētas un iepazinās ar dažādiem interesantiem piemēriem – Popradas multifunkcionālo kultūras iestādi, kas ierīkota senā ēkā, infocentru un vienas pieturas aģentūru, ko slovāki sauc par pirmā kontakta vietu, Štrba atkritumu laukumu un mums neierastu ziņu sniegšanas veidu iedzīvotājiem, Kežmerovas atkritumu šķirošanas laukumu un Spiškas pils restaurāciju.

LPIA Valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis sniedza arī interviju vietējai televīzijai.

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece

Slovākijas piezīmes
Īres mājas Prešovas pilsētā
Prešovas pārvaldība
Viedā un zaļā Kežmerovas pilsēta
Ieguldījumi Prešovas pilsētā