Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Semināri "Maini dzīvi, domā plašāk!" Aizkrauklē, Pļaviņās un Milzkalnē

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos piedalīties bezmaksas informatīvajā seminārā “Maini dzīvi, domā plašāk!”, kas norisināsies 27. janvārī Aizkrauklē, 6. februārī Pļaviņās un 20. februārī Milzkalnē.

Plašāka informācija par semināriem

27. janvārī no plkst. 13 līdz 17 Aizkraukles Interešu izglītības centrā Aizkrauklē, Spīdolas ielā 11;

6. februārī no plkst. 13 līdz 17 Pļaviņu novada ģimnāzijā Pļaviņās, Daugavas ielā 101;

20. februārī no plkst. 13 līdz 17 Šlokenbekas muižā Engures novadā, Milzkalnē.

Semināra laikā jaunieši un jaunatnes darbā iesaistītās atbalsta personas uzzinās ne tikai par programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu iespējām, bet arī tiks aicināti uz atklātu sarunu ar Sintiju Bērziņu, kura, neraugoties uz ikdienas izaicinājumiem, ir kļuvusi par aktīvu sabiedrības locekli un uzkrātajā pieredzē dalās gan ar jauniešiem, gan jaunatnes darbā iesaistītajiem.

Sintija pati pārvietojas ratiņkrēslā un neformālajā izglītībā darbojas jau kopš 2005. gada. Viņa piedalījusies vairākos projektos Eiropā un Japānā gan kā dalībniece, gan kā to organizatore un neformālās izglītības vadītāja. Pārsvarā Sintijai interesē iekļaujoši projekti un māksla. Kā pati saka, viņas superspējas ir māksla. Viņas moto "Ja varu es, tad vari arī tu!". Aktivitātē vari sagaidīt iedvesmojošus un iedrošinošus pieredzes stāstus un radošu darbošanos.

Seminārā aicināti piedalīties:

* Projektu potenciālie īstenotāji: jaunatnes darbinieki, skolotāji, vadītāji, sociālie darbinieki, lēmumu pieņēmēji – paredzētas aktivitātes par projektu veidiem, atbalsta mehānismiem jaunatnes projektu īstenošanai, ietekmi, prakses piemēriem u.c.

* Jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem – paredzētas atraktīvas aktivitātes, izmantojot neformālās izglītības metodes, reālos pieredzes stāstus un darbošanos ar savām idejām.

Pasākuma norises vietas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dalībniekiem, kuriem nepieciešama asistenta vai tulka klātbūtne, tā tiks nodrošināta, norādot īpašās vajadzības dalībnieka pieteikumā.

Semināriem var pieteikties tiešsaistē:

http://ejuz.lv/iedvesmaaizkraukle

http://ejuz.lv/iedvesmaplavinas

http://ejuz.lv/engureiedvesma

Eiropas Komisija ir izstrādājusi starptautisku iniciatīvu “Network of Role Models”, kuras mērķis ir iedvesmot jauniešus līdzdarboties, mazināt atstumtību, radikalizāciju, kā arī veicināt sociālu iekļaušanu, aktīvu pilsoniskumu un piederību Eiropas vērtībām, radot vietu nopietnām un nenopietnām sarunām ar iedvesmas personām (Role Models).

Latvijā Eiropas Komisijas izstrādāto iniciatīvu jauniešiem īsteno JSPA. Informācija par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām pieejama www.jaunatne.gov.lv.