Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

VISC aicina jauniešus uz Award kursiem

Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina uz kursiem “The Duke of Edinburgh’s International Award – iespēja jauniešu izaugsmei”.

Kursos saskaņā ar pielikumā pievienoto programmu tiks apmācīti jaunie Award vadītāji  – pilngadīgas personas, kuras pēc sekmīgas kursu satura apguves saņems iespēju programmu Award izmantot kā rīku darbā ar jauniešiem.

Kursu mērķauditorija:

jauniešu centru darbinieki;

* jaunatnes lietu speciālisti;

* nevalstisko organizāciju pilngadīgie pārstāvji;

* izglītības iestāžu darbinieki (vispārējās, profesionālās vai speciālās izglītības iestādes pedagogi, atbalsta personāls – sociālie pedagogi, psihologi, karjeras konsultanti u.c.).

Kursu norises laiks: 30.–31. janvārī.

Norises vieta: Rīga, Strūgu ielā 4.

Dalības maksa: 26,88 eiro (neiekļauj ēdināšanas, nakšņošanas un transporta izdevumu segšanu).

Grupas komplektēšana notiek līdz 20. janvārim.

Lai pieteiktos dalībai kursos,  jāaizpilda un jāiesūta pielikumā esošā anketa uz e-pasta adresi katrina.sprudzane@visc.gov.lv, award@visc.gov.lv.

 

***

The Duke of Edinburgh’s International Award (Edinburgas hercoga starptautiskais apbalvojums) ir apbalvojums, ko var saņemt jaunietis/jauniete, kas izveidojis un pilnībā pabeidzis savu individuālo Award programmu. Par Award dalībnieku var kļūt ikviens 14–24 gadus vecs jaunietis. Lai jaunietis varētu izveidot un pildīt savu individuālo programmu, viņam nepieciešams Award vadītājs!

Pastāv trīs izpildes līmeņi: bronzas, sudraba un zelta. Individuālajā Award programmā obligāti jāiekļauj aktivitātes, kas saistītas ar visām četrām jomām: brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes un piedzīvojumu ceļojums. Zelta līmenī papildus iepriekš uzskaitītajām jomām ir jāīsteno projekts. Katrs jaunietis veido un pilda savu programmu atbilstoši paša vēlmēm, spējām un iespējām. Lai iegūtu Award apbalvojumu, jaunietim ir regulāri jāvelta laiks izvēlēto individuālās Award programmas jomu aktivitāšu izpildei un jāsasniedz paša izvirzītie mērķi. Minimālais laika periods, kas jāvelta individuālās Award programmas izpildei: bronzas līmenī – 6 mēneši, sudraba līmenī – 12 mēneši (ja iegūts bronzas līmeņa Award apbalvojums – 6 mēneši), zelta līmenī – 18 mēneši (ja iegūts sudraba līmeņa Award apbalvojums – 12 mēneši).

 

Sagatavojusi Katrīna Sprudzāne,

Valsts izglītības satura centra

Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente,

Award Latvia nacionālā koordinatore

Kursu programma
Pieteikuma anketa kursiem