Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Jaunatnes politikas valsts programma 2020. gadam

22. janvārī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tika apstiprināta Jaunatnes politikas valsts programma 2020. gadam. Šogad turpināsies darbs, lai veicinātu ilgtermiņa darba ar jaunatni īstenošanu un sistēmas turpmāku pilnveidošanu pašvaldībās, sekmējot un atbalstot pašvaldību sadarbību starp novadiem, kā arī starpinstitūciju sadarbību pašvaldībās.

Lai nodrošinātu atbalsta mehānismu darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, notiks mācības jaunatnes lietu speciālistiem un jaunatnes darbiniekiem, kā arī tiks nodrošinātas iespējas labās prakses pārņemšanai un pieredzes apmaiņai starp pašvaldībām.

Programmā ir iekļauti tie pasākumi, kuriem saskaņā ar likumu “Par valsts budžetu 2020. gadam” paredzēts finansējums budžeta programmā “Jaunatnes politikas valsts programma”. Pasākumus īstenos IZM, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Valsts izglītības satura centrs.

Jaunatnes politikas prioritātes 2020. gadā:

* veicināt darba ar jaunatni sistēmas vienmērīgu attīstību Latvijas teritorijā, t.sk. stratēģisku darba ar jaunatni plānošanu vietējā līmenī;

* stiprināt un paplašināt darba ar jaunatni nozīmi un veidus, lai, izmantojot piemērotas pieejas un metodes, izveidotu kontaktu un iesaistītu jauniešus dažādās līdzdalības aktivitātēs;

* sekmēt jaunatnes organizāciju darbības attīstību, sadarbību ar valsti un pašvaldībām, kā arī starptautiskajām institūcijām jaunatnes politikas nozarē;

* veicināt 11 jaunatnes mērķu ieviešanu saskaņā ar Eiropas Savienības Jaunatnes stratēģijā 2019.–2027. gadam noteikto.

Jaunatnes politikas valsts programmu 2020. gadam skatiet zemāk!

Zane Zvaigzne,

LPS jaunatnes lietu speciāliste

Jaunatnes politikas valsts programma 2020. gadam