Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Ventspilī 24 stundu izaicinājums jauniešiem “Ideju nakts 2020”

Aicinām 16–25 gadus vecus jauniešus, kuri ir ieinteresēti projektu un pasākumu veidošanā, pieteikties dalībai pasākumā “Ideju nakts 2020”!

Šis 24 stundu garais pasākumu plānošanas un veidošanas sarīkojums notiks Ventspils Jauniešu mājā 13. un 14. martā. "Ideju nakts 2020" būs iedvesmas pasākums, kas tiek organizēts, lai mudinātu jauniešus plānot aktivitātes savlaicīgi un palīdzētu radīt jaunas idejas, tādējādi dažādojot projektu tēmas un izvēloties jauniešiem aktuālākās tēmas un formātus. Pasākuma laikā dalībnieki, darbojoties komandās, ar mentoru palīdzību izstrādās pasākumu idejas no A līdz Z.

Izstrādātās idejas tiks prezentētas žūrijas komisijai, kas izvērtēs ideju oriģinalitāti un dalībnieku prezentēšanas prasmes. Žūriju pārstāvēs pieci dažādu jomu un iestāžu speciālisti, kuriem ir bagāta pieredze pasākumu un projektu īstenošanā. Žūrijas atbalstītās veiksmīgākās idejas kā balvu saņems finansējumu šo ideju īstenošanai. Kopējais finansējums ir 2000 eiro.

Pasākuma mērķis: iedvesmot jauniešus un veicināt viņu radošumu, izdomāt jauniešiem (vecumā no 13 līdz 30 gadiem) draudzīgus un interesantus pasākumus “Ventspils – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2020” gadā.

Pasākuma mērķauditorija: pasākumā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kuri vēlas īstenot kādu ideju un organizēt pasākumu Ventspils pilsētā. Iespējams pieteikties gan komandā (līdz 5 cilvēkiem), gan individuāli. Individuālie dalībnieki komandas veidos uz vietas.

Pasākuma aktivitātes:

* Pasākums “Ideju nakts 2020” norisināsies 24 stundu garumā, neskaitot laiku noslēgumam un uzvarētāju apbalvošanai.

* Norises datums: 2020. gada 13. marts (no plkst. 15:30) un 14. marts (līdz aptuveni 16:30).

* Norises vieta: Ventspils Jauniešu māja (Kuldīgas ielā 13).

* Iesākumā dalībnieki, kuriem ir sava projekta vai pasākuma ideja, to prezentēs, piebilstot, kāds atbalsts nepieciešams idejas realizēšanai.

* Ja ideju projektam vai pasākumam nebūs, tad ar radošām metodēm tās tiks izdomātas turpat uz vietas.

* 13. martā pirmajā pasākuma daļā dalībniekiem notiks dažādas apmācības par komandas saliedēšanu, pasākuma plānošanu, ideju ģenerēšanu, prezentēšanas veidiem u.c.

* Dalībnieki (bez esošas komandas) tiks sadalīti darba grupās un turpmāko pasākuma laiku (naktī) kopīgi darbosies pie pasākuma izveidošanas.

* Naktī dalībnieku darbu uzmanīs un padomu sniegs zinoši mentori, lai izstrādātā ideja būtu pēc iespējas labāka.

* 14. martā, otrajā pasākuma dienā, notiks ideju prezentēšanas ģenerālmēģinājums, idejas uzlabošana un fināla prezentēšana žūrijai.

* Žūrijas vērtējuma apkopošana, uzvarētāju paziņošana un apbalvošana.

Iepriekšēja pieteikšanās elektroniski līdz 11. martam šeit: https://ej.uz/id2020.

Dalība pasākumā “Ideju nakts 2020” ir bezmaksas.

“Ideju nakts 2020” tiek rīkota Ventspils jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, apvienojot apmācības un konsultācijas projektu idejas attīstībā, projektu pieteikumu sagatavošanā un pieteikumu vērtēšanu, veiksmīgākajiem piešķirot konkursa finansējumu.

Papildu informāciju var iegūt Ventspils jauniešu portālā www.jauniesi.ventspils.lv, kā arī Ventspils Jauniešu mājas Facebook lapā, pa tālruni 20602372 un e-pastu jauniesumaja@ventspils.lv.

 

Papildu informācija:

Helēna Koha,

Ventspils Jauniešu mājas projektu vadītāja

Tālr. 20602372

e-pasts: helena.koha@ventspils.lv

Foto: Ventspils jauniešu māja