Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti - kas attiecās vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Ventspils Jauniešu mājā valodu nodarbības un radošās darbnīcas notiek attālināti

Ventspils Jauniešu māja aktīvi turpina darboties un dažādas nodarbības jauniešiem, kā arī citiem interesentiem piedāvā ar sociālo tīklu starpniecību.

Valodu nodarbības turpinās!

Ārvalstu brīvprātīgie Tomass no Itālijas un Reno no Francijas video formātā aicina apgūt franču un itāļu valodas pamatus. Katru nedēļu tiek publicēti jauni video, piedāvājot arvien jaunas tēmas. Savukārt vācu valodas zinības piedāvā brīvprātīgo pulkam tikko pievienojies jaunietis Benedikts no Vācijas. Kaut gan ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ viņš pats vēl atrodas Vācijā un uz Ventspili brauks, kad būs iespējams, tiešsaistē Benedikts jau sāk iepazīstināt ar sevi un iepazīt Ventspils jauniešus un Ventspili. Franču un vācu valodu ir iespējams apgūt arī tiešsaistes sarunās ar brīvprātīgajiem jauniešiem. Valodu nodarbību dalībniekiem nepieciešamas angļu valodas priekšzināšanas, lai sazinātos ar nodarbību vadītājiem.

Radošās darbnīcas notiek!

Brīvprātīgie jaunieši sagatavojuši interesantus piedāvājumus, kas ļauj ielūkoties itāļu un franču virtuves noslēpumos. Tomass māca, kā pagatavot itāļu virtuves klasikas ēdienus "spageti carbonara" jeb makaroni ar šķiņķi un olu, kā arī makaronus ar Boloņas mērci. Savukārt Reno videopamācībā iepazīstina ar franču plāno pankūku maģiju.

Neklātienē tika aizvadītas arī Zemes stundas pasākumā paredzētās darbnīcas. Publicētajos video vari iemācīties:

* kā pagatavot bišu vaska drāniņas, kas ir videi draudzīgāks variants, ar kuru aizvietot pārtikas plēvi un ietīt savu ēdienu;

* kā pagatavot veļas mazgāšanas līdzekli;

* kā radīt pavisam dabīgu un ilgi kalpojošu gaisa atsvaidzinātāju automašīnai un arī mājām;

* kā veidot eksperimentu "Lavas lampa".

Visi iepriekš minētie video ar aprakstiem publicēti Ventspils Jauniešu mājās Facebook lapā un Instagram profilā. Sekojiet līdzi arī turpmākajiem jaunumiem un gaidīsim tēmu ieteikumus, par kurām organizēt kādas darbnīcas vai apmācības.

Sagatavojis Kristians Jacevičs,

Ventspils Jauniešu mājas vadītājs