Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti - kas attiecās vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Ventspils jaunieši prezentēs savu digitālo biznesa ideju prototipus

Maija beigās Ventspils jaunieši, kas iesaistījušies starptautiskā jauniešu uzņēmējdarbības projektā “DigiYouth”, kopā ar saviem ārzemju partneriem piedalīsies tiešsaistes pasākumā un demonstrēs kopš 2019. gada oktobra paveikto. Žūrijai, mentoriem, skolotājiem un citu komandu dalībniekiem jaunieši rādīs savu biznesa ideju attīstības gaitu, kā arī izveidotos prototipus.

Šāda veida pasākumu bija paredzēts organizēt klātienē maija sākumā Ventspilī, tomēr ārkārtas situācijas dēļ klātienes tikšanās pārcelta uz decembri, kas vienlaikus būs arī projekta noslēguma pasākums. Organizējot tiešsaistes pasākumu, jauniešiem būs dota iespēja noslēgt šo mācību gadu un arī projekta prototipu izstrādes posmu, redzot pārējo komandu veikumu un gūstot atsauksmes turpmākajam darbam, lai uzlabotu produktu un sagatavotu to pārdošanai.

Tiešsaistes pasākums norisināsies 27. un 28. maijā, kur pēc iepriekš plānota grafika katra komanda uzstāsies ar videoprezentāciju, pēc kuras komandas dalībnieki atbildēs uz žūrijas jautājumiem. Savukārt videoprezentāciju ierakstus ar atsauksmēm komentēs citu komandu dalībnieki un arī balsos par labāko prezentāciju. Atsauksmes par komandu veikumu sagatavos arī mentori. Labākajām komandām organizatori sarūpējuši vērtīgas un arī gardas balvas.

Kopā pasākumā paredzētas 24 komandu uzstāšanās ar teju 130 dalībniekiem, kur dažādās variācijās apvienojušies Latvijas, Igaunijas un Somijas jaunieši. 37 Ventspils jaunieši no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, 2. vidusskolas un 4. vidusskolas iesaistījušies 16 komandās. Starp viņu veidotajām biznesa idejām ir viedtālruņu aplikācijas karjeras izvēlei un profesionālās darbības uzsākšanai, ierīces cilvēku un dzīvnieku drošībai, risinājumi apkārtējās vides aizsardzībai un vēl citi.

Projekts “DigiYouth” tiek īstenots kopš 2018. gada, un šobrīd norit jau tā otrais cikls. Skolēni ar skolotāju-konsultantu palīdzību strādā pie digitālās jomas biznesa ideju attīstības, veicot gan tirgus izpēti, gan veidojot prototipus – produktu vizualizāciju, simulāciju vai maketu formā, kā arī veidojot pārdošanas plānus, mārketinga materiālus un prezentāciju investoriem. Pie katras biznesa idejas strādā komanda, kurā apvienojušies vismaz divu valstu skolēni. Sazināšanās starp komandas biediem notiek videosapulču formātā. Ventspils jauniešiem atbalstu sniedz arī Ventspils Digitālā centra un Ventspils Biznesa atbalsta centra speciālisti.

Projektu “DigiYouth” Latvijā īsteno Ventspils Izglītības pārvalde un Ventspils Jauniešu māja, bet to finansē Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programma, kā arī Ventspils pašvaldība.

 

Papildu informācija:

Kristians Jacevičs,

Ventspils Jauniešu mājas vadītājs

Tālr. 20238456

e-pasts: kristians.jacevics@ventspils.lv