Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Aicinām jauniešus piedalīties aptaujā!

Izglītības un zinātnes ministrija aicina Latvijas jauniešus piedalīties Latvijas jauniešu aptaujā 2020 (http://dialogs.jaunatneslietas.lv/), paužot viedokli par sev aktuāliem jautājumiem. Iegūtie rezultāti sniegs būtisku ieguldījumu jaunatnes politikas plānošanā un izstrādē.

Aptauja ir daļa no Eiropas jaunatnes dialoga, kurā Eiropas un Latvijas jauniešiem ir iespēja iesaistīties ar politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem, sniedzot savu ieguldījumu politikas veidošanā. Eiropas jaunatnes dialoga mērķis ir panākt pozitīvas pārmaiņas jaunatnes politikā vietējā, reģionālā, valsts un Eiropas līmenī.

Aptaujas sākumā dalībnieki var izvēlēties vienu no trim aptaujas tēmām. Tēmā “Iesaiste” ir iekļauti jautājumi par jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē. Jautājumi par jauniešu informētību par Eiropas Savienību (ES) un tās piedāvāto iespēju izmantošanu ir apkopoti tēmā “Saikne ar ES”. Savukārt tēmā “Atbalsts” iespējams atbildēt uz jautājumiem par nepieciešamo atbalstu jauniešu attīstībai.

Piedalīties aptaujā var gan individuāli, gan veidojot aptaujas aizpildīšanas grupu sesijas. Izveidojot grupas sesiju, iespējams sekot līdzi grupas dalībnieku atbilžu statistikai. Ieteicams veidot grupas sesiju, ja grupas dalībnieku skaits ir lielāks par pieciem cilvēkiem. Iesākām veidot grupu sesijas, lai kopā ar jauniešiem izdiskutētu jautājumus.

Aicinām dalīties ar aptaujas saiti http://dialogs.jaunatneslietas.lv/ un tēmturi #jaunietisrunā sociālajos tīklos un citos informācijas kanālos!

Jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt uz jaunatneslietas@izm.gov.lv.

Video pieejams šeit: https://youtu.be/fQvzVOC8ark.

Aptauja notiek Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotajā un Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+ finansētajā projektā “ES Jaunatnes dialoga īstenošana Latvijā”. Projektu līdzfinansē Eiropas Komisija.

Sagatavojusi Marija Vlasenko,

Izglītības un zinātnes ministrijas

Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta

projekta koordinatore