Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni: lobijs un interešu pārstāvība”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jau ceturto gadu aicina jaunatnes jomā iesaistītos uz konferenci “Nākamais solis darbā ar jaunatni”, kas šogad norisināsies 16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Ņemot vērā jaunatnes jomas atpazīstamības stiprināšanas nozīmi gan vietējā, gan nacionālā līmenī, kā arī gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, kas skars Latvijas pašvaldības, šogad uzsvars tiks likts uz lobija un interešu pārstāvības nozīmi darbā ar jaunatni.

Kaut arī par terminu “lobijs” sabiedrībā ir dažādi uzskati, tas ir efektīvs veids, kā veidot dialogu ar lēmumu pieņēmējiem. Mūsdienās cilvēki Latvijā ar līdzīgām interesēm arvien biežāk tiecas apvienoties, veidot kopīgas interešu pārstāvības grupas ar mērķi iegūt sabiedrībā daudz lielāku ietekmi savām idejām un darbiem. Lai veicinātu jaunatnes jomas atpazīstamību un prestižu, ir nepieciešams gudri un pārdomāti pārstāvēt savas intereses, tādā veidā soli pa solim veicinot zināšanas un izpratni par jaunatnes jomu arvien plašākai auditorijai.

JSPA tic, ka ikviens jaunatnes jomā iesaistītais var radīt pozitīvas pārmaiņas savā kopienā. Tieši tāpēc šogad konferencē vēlamies iedvesmot, dalīties risinājumos, labās prakses piemēros un palīdzēt jaunatnes jomā iesaistītajiem vēl kvalitatīvākā līmenī ietekmēt jomai svarīgu lēmumu pieņemšanu.

Konferencei laipni lūgts pieteikties ikviens jaunatnes jomā iesaistītais – jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieki, jauniešu centru pārstāvji, biedrību pārstāvji un ikviens interesents, kurš savā darbā vēlas stiprināt zināšanas un izpratni par darbu ar jaunatni.

Pieteikšanās tiešsaistē līdz 14. septembrimhttps://ej.uz/jaunatneskonference. Dalībnieku skaits ir ierobežots, un JSPA patur tiesības veikt izmaiņas plānotajā programmā, kā arī straujas Covid-19 vīrusa izplatības gadījumā organizēt konferenci tiešsaistē.

Seko jaunumiem par konferenci Facebook!

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar konferences koordinatoru:

Nils Mosejonoks,

JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas

projektu koordinators

Tālr.: +371 67356283

E-pasts: nils.mosejonoks@jaunatne.gov.lv

 

KONFERENCES “NĀKAMAIS SOLIS DARBĀ AR JAUNATNI: LOBIJS UN INTEREŠU PĀRSTĀVĪBA” PLĀNOTĀ PROGRAMMA

9:0010:00 – Ierašanās, reģistrācija.

10:00 – Konferences atklāšana.

10:30 – Paneļdiskusija “Interešu pārstāvība jaunatnes jomā Latvijā šobrīd un nākotnes perspektīvā” (vadīs Vladislava Šķēle, piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Jaunatnes padomes, pašvaldību un biedrību pārstāvji).

11:45 – Ideju tirgus un kafijas pauze ar iespēju tīkloties un sarunāties par jaunatnes jomai aktuālo.

13:00 – Darba grupas:

1. “Starpnozaru sadarbība jaunatnes jomā: kāpēc un kā?” – vadīs Marius Ulozs (darba ar jaunatni un jaunatnes politikas eksperts, Politisko pētījumu un analīzes institūta direktors (Lietuva)).

2. “Sociālā ietekme kā efektīvs lobija rīks” – vadīs Kristīne Vērpēja (Reach for Change programmas un partnerattiecību vadītāja Latvijā).

3. “Komunikācija ar ietekmi” – vadīs Kristīne Tjarve (komunikācijas eksperte, vairāku NVO biedre, kā arī mācībspēks vairākās Latvijas augstskolās).

4. “Kā vadīt sevi, pirms sākt vadīt citus?” – vadīs Inga Pāvula (supervizore, izglītības konsultante, Skola2030 vecākā eksperte).

14:00 – Pusdienas.

15:00 – Darba grupas:

1. “Pilsoniskā aktīvisma Lietuvas piemērs: kā mobilizēt un iesaistīt etniskās minoritātes?” – vadīs Marius Ulozs (darba ar jaunatni un jaunatnes politikas eksperts, Politisko pētījumu un analīzes institūta direktors (Lietuva)).

2. “Sociālā ietekme kā efektīvs lobija rīks” – vadīs Kristīne Vērpēja (Reach for Change programmas un partnerattiecību vadītāja Latvijā).

3. “Komunikācija ar ietekmi” – vadīs Kristīne Tjarve (komunikācijas eksperte, vairāku NVO biedre, kā arī mācībspēks vairākās Latvijas augstskolās).

4. “Kā vadīt sevi, pirms sākt vadīt citus?” – vadīs Inga Pāvula (supervizore, izglītības konsultante, Skola2030 vecākā eksperte).

16:00–17:00  Konferences secinājumi un turpmākie soļi.

 

PAR JAUNATNES LIETU SPECIĀLISTU APVIENĪBAS IZVEIDI

Šajā pasākumā plānots organizēt atsevišķu DARBA GRUPU tiem jaunatnes lietu speciālistiem, kuri šā gada sākumā aizpildīja Latvijas Pašvaldību savienības izsūtīto anketu par JAUNATNES LIETU SPECIĀLISTU APVIENĪBAS nepieciešamību. Arī tiem, kas šajā aptaujā nepiedalījās un kaut kādu iemeslu dēļ anketu neaizpildīja, ir iespēja pietiekties šai darba grupai un kopīgi ķerties klāt apvienības izveidei. Tā kā ideja par šādu apvienību bija radusies projekta laikā un tika formulēta kā jaunatnes lietu speciālistu apvienība, par to tika informēti tikai pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti, aicinām par šādu iespēju – piedalīties konferencē un darba grupā par apvienības izveidi – dalīties arī ar savas pašvaldības kolēģiem un jaunatnes darbiniekiem, kuri vēlētos iesaistīties.

JA PLĀNOJAT PIEDALĪTIES DARBA GRUPĀ PAR JAUNATNES LIETU SPECIĀLISTU UN JAUNATNES DARBINIEKU APVIENĪBAS IZVEIDOŠANU, lūgums aizpildīt TIKAI zemāk norādīto saiti uz pieteikšanos. Pieteikumā var norādīt, vai apmeklēsiet visu konferenci vai tikai darba grupu. Tas nepieciešams, lai varētu prognozēt darba grupas dalībnieku skaitu.

PIETEIKŠANĀS KONFERENCEI UN / VAI DARBA GRUPAI PAR JAUNATNES LIETU SPECIĀLISTU UN JAUNATNES DARBINIEKU APVIENĪBAS IZVEIDI: https://ej.uz/JDasociacija.

Jautājumos par apvienības izveidi rakstiet vai zvaniet:

Zane Zvaigzne,

LPS jaunatnes lietu speciāliste

Tālrunis: +371675085    

Mobilais t.: +371 26895665

E-pasts: Zane.Zvaigzne@lps.lv