Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

2020. un 2021. gada akcenti LPS jaunatnes jomā

ZANE ZVAIGZNE,

LPS jaunatnes lietu speciāliste

 

Jaunatnes jomā izmaiņas ne likumā, ne Ministru kabineta noteikumos pērn nav veiktas, taču bijušas daudzas darba grupas un citi pasākumi.

Lielākais LPS veikums – sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru uzsākts darbs, lai izveidotu Jaunatnes darbinieku apvienību, kas varētu kvalitatīvi aizstāvēt savas intereses, lai jaunatnes darbinieki kopīgiem spēkiem tiktu sadzirdēti un viņu darbu novērtētu. Šī ideja tapa Erasmus+ Lobbying for Youth work projektā un turpinās.

28. decembrī tiešsaistes ceremonijā tika sumināti konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2020” laureāti. Konkursu organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Jaunatnes padomi.

Apbalvošanas ceremonijas atklāšanas uzrunā LPS priekšsēdis Gints Kaminskis uzsvēra, ka šis gads jaunatnes jomā ir bijis gan notikumiem bagāts, gan arī liels izaicinājums mums visiem. Jaunatnes darbā iesaistītie cilvēki veiksmīgi atraduši veidus, kā turpināt sadarbību ar jauniešiem, neraugoties uz ierobežojumiem. Tieši šajā laikā redzams, ka darbs ar jaunatni pašvaldībās ir vēl vairāk pieradījis savu nozīmīgumu. Jauniešiem bijušas ļoti ierobežotas iespējas doties kopā ar vienaudžiem socializēties un lietderīgi pavadīt brīvo laiku ārpus skolas, kas brīžiem notika klātienē, brīžiem attālināti. Bija nepieciešams arī lielāks speciālistu emocionālais atbalsts jauniešiem, un jaunatnes darbinieki pašvaldībās to ļoti aktīvi snieguši.