Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Lai pašvaldībās veicinātu izpratni par darbu ar jaunatni, Latvijas Pašvaldību savienības ietvaros, pēc brīvprātības principa, ir izveidots Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkls (turpmāk tīkls).

Tīkla ietvaros tiek organizētas videokonferences par dažādām jaunatnes jomā aktuālām tēmām, tiek izplatīta informācija saistībā ar apmācībām, semināriem, konferencēm, projektiem, kā arī tīkla dalībniekiem var tikt lūgts sniegt viedokli, ja tas nepieciešams LPS darbam jaunatnes jomā.

Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīklu vada LPS jaunatnes lietu speciāliste Lelde Vazdiķe, 67508523, Lelde.Vazdike@lps.lv.

Iepriekšējais
Nākamais

Atbalsts Eiropas Jaunatnes dialoga aktivitātēm

Izglītības un zinātnes ministrija aicina organizācijas, to pārstāvjus, skolotājus, jauniešu centru darbiniekus, jauniešu apvienības un citus interesentus, kas ikdienā strādā ar jauniešiem, iesaistīties Eiropas Jaunatnes dialogā un saņemt atbalstu, lai septembrī un oktobrī varētu īstenot dažādas līdzdalības aktivitātes.

Lai jauniešiem sniegtu iespēju iegūt pirmo pieredzi Eiropas procesu ietekmēšanā un palīdzētu līdzdalības īstenošanā, var saņemt atbalstu vietējā līmeņa aktivitātēm. Interesenti varēs izvēlēties, kādu aktivitāti vēlas īstenot, un pieteikties atbalstam.

Pieteikšanās tiešsaistē: https://forms.gle/wn59CDtfFf8NaVYV9.

Jauniešiem būs jāatbild uz dažādiem jautājumiem par trīs tēmām: kādu atbalstu un informāciju viņi gribētu saņemt no cilvēkiem, kas strādā ar jauniešiem, kādas iespējas jaunieši vēlētos lauku reģionos, vai jaunieši saņem atbalstu, lai justos droši par savu darba nākotni? Katrs rīkotājs varēs izvēlēties, kuras tēmas vēlas apspriest, un aktivitātē varēs iekļaut interesējošos jautājumus.

Organizācijām nav nepieciešama iepriekšēja pieredze līdzdalības aktivitāšu īstenošanā: Izglītības un zinātnes ministrija vēlas piedāvāt iespēju īpaši tām organizācijām, jauniešu apvienībām, skolotājiem un pulciņu vadītājiem, kas šādas aktivitātes nav īstenojuši vai vēlas izmēģināt jaunas līdzdalības formas.

Interesenti varēs pieteikties arī vienas dienas apmācībām par līdzdalības principiem, līdzdalības metožu efektīvu vadīšanu un izmantošanu un jēgpilnu līdzdalības organizēšanu. Apmācību datumi: 17.09. Ventspilī; 19.09. Rēzeknē; 24.09. Jelgavas novadā; 27.09. Cēsīs; 30.09. Rīgā.

Apmācībām var pieteikties, aizpildot tiešsaistes anketu: https://forms.gle/iQKzedkAmZK6fhyw6.

Lai jauniešu sniegtās atbildes ministrija varētu apkopot Latvijas nacionālajā ziņojumā, aktivitātēm ir jānotiek līdz 20. oktobrim.

Vairāk informācijas par Eiropas Jaunatnes dialogu iespējams saņemt, sazinoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta projekta koordinatori Annu Īviņu e-pastā: anna.ivina@izm.gov.lv.