Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Biedrība “Pierīgas pašvaldību apvienība” uz brīvprātības principiem apvieno Latvijas Republikas pašvaldības, kuru administratīvā teritorija atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Biedrība dibināta 2015.gada 22.oktobrī.

Biedrības mērķi ir īstenot Pierīgas pašvaldību tiesisko interešu aizsardzību, veicināt Pierīgas pašvaldību savstarpējo sadarbību, veicināt Pierīgas pašvaldību sadarbību ar Latvijas Republikas, starptautiskajām un citu valstu institūcijām un organizācijām, kā arī veicināt Pierīgas pašvaldību ekonomisko un sociālo attīstību.

 

Biedrības “Pierīgas pašvaldību apvienība” biedri ir sekojošas pašvaldības:

Ādažu novada pašvaldība, Baldones novada pašvaldība, Carnikavas novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, Ikšķiles novada pašvaldība, Inčukalna novada pašvaldība, Ķekavas novada pašvaldība, Mārupes novada pašvaldība, Olaines novada pašvaldība, Ropažu novada pašvaldība, Salaspils novada pašvaldība, Saulkrastu novada pašvaldība, Sējas novada pašvaldība, Stopiņu novada pašvaldība.

 

Biedrības valdes priekšsēdētājs – Māris Sprindžuks, Ādažu novada domes priekšsēdētājs

Izpilddirektors – Ainārs Mežulis 

 

Vairāk informācijas: http://www.pierigasapvieniba.lv/

 

Iepriekšējais
Nākamais

Pierīgas pašvaldību vadītāji atkal tiekas Inčukalna novadā, Vangažos

Pierīgas pašvaldību apvienība pagājušo piektdien tikās Inčukalna novadā Vangažos, lai diskutētu gan par VARAM ministrijas piedāvāto pašvaldību reformu plānu, gan par izglītības jomu. To, ka šādas politiskās diskusijas ir nepieciešamas apstiprināja arī LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, kurš bija ieradies uz tikšanos ar Pierīgas pašvaldību vadītājiem, lai uzzinātu viņu viedokli izglītības jomā.

Par Administratīvi teritoriālo reformu Pierīgas pašvaldību apvienība uzskata, ka nākotnē ir jāsaglabā tās pašvaldības, kas ir pašpietiekamas un spēj pildīt pašvaldību autonomās funkcijas ar esošajiem budžeta ieņēmumiem.

Vienlaikus Pierīgas pašvaldības redz labu iespēju sadarbības teritoriju veidošanai, kas sevī ietvertu sadarbību ar kaimiņu pašvaldībām un efektīvāku resursu izmantošanu. 
Jāpiemin arī, ka Pierīgas pašvaldības neatbalsta piespiedu reformu

Kaut arī izglītības jomā pašvaldību vadītāju un LPS viedokļi nedaudz atšķīrās, mūsu viedoklis par pašvaldību un privāto bērnu dārzu savstarpējiem norēķiniem ir tāds, ka mēs neatsakāmies līdzfinansēt privātos dārziņus, bet vienlaikus vēlamies, lai vecākiem papildus privātajos bērnu dārzos nav jāmaksā par izglītības pamatprogrammu, kuru noteikusi valsts. Pierīgas pašvaldības kategoriski iebilst pret kapitālieguldījumu iekļaušanu izmaksās. Tāpat gadījumos, kad bērnam ir pienākusi rinda uz pašvaldības bērnu dārzu, bet vecāki vēlas turpināt iet privātājā dārziņā līdzfinansējums būtu jāsaglabā privātajam dārziņam, bet rinda jāprecizē atbilstoši faktiskajai situācijai.

Ziņu sagatavoja: Daiga Jurēvica, apvienības vadītāja