Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

LPS Tautsaimniecības komitejas sēde 20. martā (2019)

Norises datums: 20. marts

Norises laiks: plkst. 13

Norises vieta: LPS ēka Rīgā, Mazajā Pils ielā 1, 4. stāva zālē

Darba kārtība:

1. Par BIM risinājumu ieviešanu būvniecības nozarē (uzaicināti: Ekonomikas ministrijas un Latvijas Būvju informācijas modelēšanas biedrības (LatBIM) pārstāvji).

BIM tehnoloģijas iespējas un ieguvumi:

* nodrošina uz savstarpējo sadarbību un atbildību balstītu visu projektā iesaistīto pušu piedalīšanos projekta realizācijā, sākot no projekta plānošanas, modelēšanas un būvniecības simulācijas līdz pat objekta apsaimniekošanai;

* būtiski samazina projekta dokumentācijas kļūdu riskus;

* ļauj uzlabot projekta kvalitāti, samazināt izdevumus īstermiņā un ilgtermiņā, kā arī sniedz ieguvumus energoefektivitātes un ilgtspējības kontekstā;

* nodrošina kvalitatīvu un ticamu būvizmaksu noteikšanu;

* nodrošina BIM sistēmā viegli kontrolējamu būvniecības procesu.

Sēdes 1. daļas norisi varēs skatīt tiešraidē LPS vietnes www.lps.lv sadaļā “Tiešraides, videoarhīvs” vai sekojot šai saitei.

Tiešraides laikā būs iespēja uzdot jautājumus, sūtot tos uz e-pasta adresi tiesraide@lps.lv.

Slēgtā daļa

2. Par būvniecības procesa dalībnieku atbildību un kompetences sadalījumu Ekonomikas ministrijas piedāvātajos grozījumos Būvniecības likumā (uzaicināti: Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, Būvniecības politikas departamenta direktore Olga Feldmane, departamenta direktores vietnieks Andris Lazarevs).

Kā zināms, Ekonomikas ministrija izsludinājusi un nodevusi sabiedriskajai apspriešanai likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”, kur iecerēts precīzi definēt visu būvniecībā iesaistīto pušu (ne tikai būvvalžu) atbildību un kompetences sadalījumu. LPS ir atbalstījusi ieceri, ka ar grozījumiem būtu precīzi jānosaka atbildīgais par katru būvniecības posmu, skaidri definējot katras iesaistītās puses atbildību. Vienlaikus atzīmējam, ka starp pašvaldībām un arī būvvaldēm ir atšķirīgi viedokļi par šīs problemātikas risināšanu, tādēļ, lai  rastu kompromisu un maksimāli tuvinātu savstarpējos viedokļus pirms diskusijām Saeimā, esam iecerējuši LPS Tautsaimniecības komitejas sēdes slēgtajā daļā šos jautājumus pārrunāt un apmainīties ar viedokļiem ar Ekonomikas ministriju, piedaloties tikai pašvaldību politiķiem un izpilddirektoriem.

Informējam, ka sēdes laikā tiks veikta fotografēšana, filmēšana. Izmantotie materiāli tiks izmantoti LPS publicitātes vajadzībām internetā un (vai) drukātajos materiālos. Telpā netiks nodrošināta vieta, kurā nenotiek filmēšana.

Aino Salmiņš,

LPS padomnieks tautsaimniecības jautājumos