Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

LPS uzņēmējdarbības tīkla diskusija par publiskas personas līdzdalību kapitālsabiedrībā

Norises datums: 29. janvāris

Norises laiks: plkst. 10–13

Norises vieta: LPS mītne (Rīgā, Mazajā Pils ielā 1, 4. stāva zālē)

Pašvaldību kapitālsabiedrībām ir būtiska loma pašvaldību ekonomikas ekosistēmā, un šīs kapitālsabiedrības ne tikai novērš tirgus nepilnību, bet arī pilda sabiedrībai svarīgus stratēģiskus uzdevumus. Šā gada 1. janvārī stājušies spēkā grozījumi Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā, kas nosaka, ka turpmāk lēmumus par kapitāla daļu pārvaldību pieņems pašvaldības izpilddirektors vai ar izpilddirektora rīkojumu noteikta cita tam pakļauta amatpersona, piemēram, pašvaldības struktūrvienības vadītājs, kuram uzticēta kapitāla daļu pārvaldība. Tāpat noteikts, ka pašvaldībām ir jāpārvērtē savas kapitālsabiedrības un jāsaskaņo kapitālsabiedrību vidēja termiņa darbības stratēģija.

29. janvārī LPS notiks uzņēmējdarbības tīkla diskusija “Publiskas personas līdzdalības kapitālsabiedrībā Izvērtējuma juridiskie un ekonomiskie aspekti”.

Diskusijā/seminārā piedalīsies eksperti Zane Norenberga un Kaspars Timofejevs.

Diskusijā tiks apskatīti jautājumi, kas ietverami izvērtējumā, lai izdarītu juridiski un ekonomiski pamatotu secinājumu, vai kapitālsabiedrības darbība:

* nerada nepamatotu konkurences ierobežošanas risku;

* nodrošina to, ka publiska persona savas funkcijas sniedz iespējami efektīvi.

Andra Feldmane,

LPS padomniece uzņēmējdarbības jautājumos