Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Sabiedrība ar dvēseli šogad pulcēsies Madlienā

16. martā plkst. 11 Ogres novada Madlienas pagasta Kultūras centrā notiks pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) 2018. gada projektu konkursa noslēguma pasākums, kurā tiks sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji. Pēc svinīgā pasākuma norisināsies arī SDL biedru kopsapulce. Iepriekšējos gados SDL noslēguma pasākums norisinājies Lielvārdē, Līvānos un Ādažos.

“Sabiedrība ar dvēseli” ir Latvijas pašvaldību apvienība, kas darbojas pēc brīvprātības principa, apvienojot tās pašvaldības, kuras savu ikgadējo budžetu ietvaros piešķir līdzekļus iedzīvotāju  iniciatīvu jeb “mazo projektu” īstenošanai. Iedzīvotāji (biedrības vai nereģistrētas iedzīvotāju grupas) raksta projektus, pašvaldības komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu. Savukārt iedzīvotāju ieguldījums ir brīvprātīgais darbs sabiedrības labā un apkārtējās vides sakopšanā.

Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds "Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij" (KNHM).  No 2006. līdz 2014. gadam KNHM organizēja "Sabiedrība ar dvēseli” programmu Latvijā, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina pašvaldības.

SDL darbības galvenais mērķis ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību savas dzīves vides uzlabošanā. To, cik daudz Latvijā ir šādu cilvēku, kuri gatavi ar nelieliem līdzekļiem paveikt lielus darbus, vislabāk var vērot SDL noslēguma pasākumā, kur katra reģiona (Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas) labāko projektu īstenotāji prezentē savu veikumu, cīnoties par 1., 2 un 3. vietu savā reģionā, kā arī par nacionālo balvu.

Iegūtās vietas reģionos tiek noteiktas balsojuma rezultātā, kurā var piedalīties katrs pasākuma dalībnieks. Pasākuma noslēgumā nacionālā žūrija starp piecu reģionu 1. vietas guvušajiem projektiem lemj par vienu – Latvijā labāko. Tiek apbalvoti visu godalgoto projektu īstenotāji un pasniegtas arī veicināšanas balvas.

Pamatojoties uz žūrijas komisijas lēmumu, 2018. gadā par nacionālās balvas 500 eiro un titula "2017. gada labākais projekts” ieguvēju tika atzīts Cēsu novada iedzīvotāju grupas projekts "Cēsu novada Viestura un Turaidas ielas apkaimē pagalma labiekārtošana“. Kurš projekts būs šāgada uzvarētājs, to atkal noteiks balsojums un nacionālās žūrijas lēmums.

Katru gadu SDL izdod arī žurnālu, kurā apkopota informācija par labākajiem pašvaldību atbalstītajiem iedzīvotāju iniciatīvas projektiem. Arī šogad šo žurnālu saņems katrs noslēguma pasākuma dalībnieks.

Plašākai informācijai: Edvīns Bartkevičs, SDL valdes priekšsēdētājs, tālr. 29254358; www.sdl.lv.

Sagatavojusi Indra Upeniece,

SDL Latgales reģiona koordinatore