Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Aicina pieteikties mācību programmai par digitālo saziņu ar valsti un e-risinājumiem

Lai veicinātu sabiedrības interesi par daudzveidīgajiem valsts un pašvaldību e-risinājumiem, kā arī attīstītu iedzīvotāju prasmes to lietošanā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 2018. līdz 2020. gadam īsteno valsts vienoto komunikācijas un mācību programmu “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!”, kurai pieteikties īpaši aicināti skolotāji.

Programmā “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” tiks nodrošinātas mācības 6000 “digitālajiem aģentiem”, kas, veicot savus ikdienas darba pienākumus, saskaras ar lielu sabiedrības daļu un pēc apmācībām gūtās zināšanas spētu nodot tālāk iedzīvotājiem vieglā un saprotamā veidā, konsultējot e-risinājumu izmantošanā. Pieteikties mācībām aicināti publiskās pārvaldes darbinieki, bibliotekāri un citi, bet jo īpaši – skolotāji.

Apmeklējot mācības, varēs iegūt zināšanas par e-pakalpojumu un e-rīku daudzveidību un to lietošanas priekšrocībām, personas datu aizsardzības pamatprincipiem un drošības pasākumiem, kādi jāievēro interneta vidē, skolēnu un viņu vecāku konsultēšanu e-pakalpojumu izmantošanā dažādu dzīves situāciju risināšanai.

Mācības ir bezmaksas un tiek organizētas klātienes formā astoņu akadēmisko stundu apjomā. Tās tiks nodrošinātas arī ārpus Rīgas, ja mācībām būs pieteikušies vismaz desmit dalībnieki.

Pedagogi reģistrēties mācībām var elektroniski šeit. Pārējie interesenti par pieteikšanos mācībām un iespējām tās nodrošināt tuvākajā reģionā aicināti sazināties ar projektu koordinatori Elīnu Plāni (elina.plane@bda.lv; 29624944) vai Aiju Gēliņu (aija.gelina@bda.lv; 29570568).

Mācību noslēgumā “digitālie aģenti” saņems apliecinājumu par iegūtajām zināšanām. Mācību dalībniekiem vēlams līdzi ņemt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) izsniegto personas apliecību (eID) ar aploksni (PIN kodiem), lai mācību laikā iegūtu praktiskas zināšanas droša elektroniskā paraksta izmantošanā.

Vairāk par programmu “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” var uzzināt tīmekļa vietnē www.mana.latvija.lv.