Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Novadu apvienība ir viena no senākajām profesionālajām/interešu apvienībām, kas darbojas LPS ietvaros. Tās uzdevums ir iestāties par novadu interešu aizsardzību, veicināt to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām institūcijām. Novadu apvienība apvieno Latvijas novadu pašvaldības, kas ir Latvijas Pašvaldību savienības biedri.  

Novadu apvienības priekšsēdētājs - Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs.

Novadu apvienības priekšsēdētāja vietnieki – Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs un Vita Paulāne, Stopiņu novada domes priekšsēdētāja. 

Atbildīgā persona no LPS – Andra Rakšte, LPS sekretariāta vadītāja vietniece (tālrunis: 67508523, e-pasta adrese: andra.rakste@lps.lv).

Novadu apvienība darbojas saskaņā ar Novadu apvienības nolikumu.

Novadu apvienības valdes sēdes parasti notiek katra mēneša pēdējā otrdienā plkst.13 Latvijas Pašvaldību savienības ēkā, Rīgā, Mazajā Pils ielā 1.

 

Novadu apvienības valdes sastāvs:

1.

Gints Kukainis

LPS priekšsēža vietnieks, Novadu apvienības priekšsēdētājs, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs

2.

Vents Armands Krauklis

RACA priekšsēdētājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs

3.

Visvaldis Jansons

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs

4.

Vija Jablonska

Priekules novada domes priekšsēdētāja

5.

Edgars Zelderis

Talsu novada domes priekšsēdētājs

6.

Ināra Silicka

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja

7.

Maruta Plivda

Preiļu novada domes priekšsēdētāja

8.

Sandra Kapteine

Rugāju novada domes priekšsēdētāja

9.

Jānis Zuments

Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs

10.

Guntis Gladkins

Rūjienas novada domes priekšsēdētājs

11.

Aivars Okmanis

Rundāles novada domes priekšsēdētājs

12.

Guntis Libeks

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs

13.

Leons Līdums

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs

14.

Agris Lungevičs

Madonas novada domes priekšsēdētājs

15.

Vita Paulāne

Stopiņu novada domes priekšsēdētājs

16.

Indulis Trapiņš

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs

17.

Egils Helmanis

Ogres novada domes priekšsēdētājs

 

Iepriekšējais
Nākamais

Novadu apvienības valdē diskutē par ATR turpinājumu un patvēruma meklētāju uzņemšanu

Šodien, 30. oktobrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) mītnē notika Novadu apvienības paplašinātā valdes sēde, kurā tika diskutēts par administratīvi teritoriālās reformas turpinājumu. Novadu vadītāji pārrunāja situāciju saistībā ar gaidāmo LPS Domes sēdi, kas ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un VARAM ministra Kaspara Gerharda piedalīšanos notiks nākamajā nedēļā.

Pašvaldību vadītāji pauda viedokli, ka nepieciešams sagatavot detalizētu viedokli un argumentus par visiem VARAM piedāvātajiem administratīvi teritoriālās reformas projekta punktiem. Kā jau iepriekš ziņots, novadu pašvaldības, atbildot uz ieceri turpināt administratīvi teritoriālo reformu, aicina pārtraukt nelietderīgu diskusiju par novadu apvienošanu, bet tā vietā ļaut nostabilizēt pēc 2009. gada reformas izveidoto sistēmu un īstenot iepriekšējās reformas paredzētās pārmaiņas, kam nepieciešams laiks.

Būtiski ir saglabāt novadu brīvprātīgas apvienošanās vai sadalīšanās mehānismu, kā arī veikt pārmaiņas tikai pēc rūpīgas un objektīvas esošās sistēmas izvērtēšanas. Novadu pašvaldību vadītāji uzsvēra, ka, turpinot pašvaldību apvienošanu, tiks nodarīts kaitējums attīstībai, tāpat arī uzņēmējiem un ģimenēm tiks dots negatīvs signāls par teritoriju turpmāko attīstību, kas vēl vairāk veicinās iedzīvotāju izceļošanu uz ārvalstīm.

Sēdē tika diskutēts arī par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem par izglītības pakalpojumiem, kā arī apspriests jautājums par rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā. Novadu priekšsēdētāji ierosināja LPS valdei apspriest izteiktos viedokļus un iesniegt domei lēmuma pieņemšanai, kā arī sagatavot jautājumus Ministru prezidentei.