Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Novadu apvienība ir viena no senākajām profesionālajām/interešu apvienībām, kas darbojas LPS ietvaros. Tās uzdevums ir iestāties par novadu interešu aizsardzību, veicināt to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām institūcijām. Novadu apvienība apvieno Latvijas novadu pašvaldības, kas ir Latvijas Pašvaldību savienības biedri.  

Novadu apvienības priekšsēdētājs - Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs.

Novadu apvienības priekšsēdētāja vietnieki – Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs un Vita Paulāne, Stopiņu novada domes priekšsēdētāja. 

Atbildīgā persona no LPS – Andra Rakšte, LPS sekretariāta vadītāja vietniece (tālrunis: 67508523, e-pasta adrese: andra.rakste@lps.lv).

Novadu apvienība darbojas saskaņā ar Novadu apvienības nolikumu.

Novadu apvienības valdes sēdes parasti notiek katra mēneša pēdējā otrdienā plkst.13 Latvijas Pašvaldību savienības ēkā, Rīgā, Mazajā Pils ielā 1.

 

Novadu apvienības valdes sastāvs:

1.

Gints Kukainis

LPS priekšsēža vietnieks, Novadu apvienības priekšsēdētājs, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs

2.

Vents Armands Krauklis

RACA priekšsēdētājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs

3.

Visvaldis Jansons

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs

4.

Vija Jablonska

Priekules novada domes priekšsēdētāja

5.

Edgars Zelderis

Talsu novada domes priekšsēdētājs

6.

Ināra Silicka

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja

7.

Maruta Plivda

Preiļu novada domes priekšsēdētāja

8.

Sandra Kapteine

Rugāju novada domes priekšsēdētāja

9.

Jānis Zuments

Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs

10.

Guntis Gladkins

Rūjienas novada domes priekšsēdētājs

11.

Aivars Okmanis

Rundāles novada domes priekšsēdētājs

12.

Guntis Libeks

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs

13.

Leons Līdums

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs

14.

Agris Lungevičs

Madonas novada domes priekšsēdētājs

15.

Vita Paulāne

Stopiņu novada domes priekšsēdētājs

16.

Indulis Trapiņš

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs

17.

Egils Helmanis

Ogres novada domes priekšsēdētājs

 

Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Novadu apvienības valdes sēde 27. februārī (2018)

27. februārī Latvijas Novadu apvienības Valdes sēdē, izskatot pirmo no septiņiem darba kārtības jautājumiem, apvienības priekšsēdētājs Gints Kukainis pirmajiem deva vārdu Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas priekšsēdētājai akadēmiķei Baibai Rivžai un biedrības “Latvija pasaulē” pārstāvim Andrim Ruģēnam, kuri informēja par LZA gatavību sadarbībai ar pašvaldībām, lai veicinātu inovatīvu zinātnes produktu ienākšanu uzņēmējdarbībā. Pērn Zinātņu akadēmija sadarbībā ar pašvaldībām un uzņēmējiem rīkoja piecus reģionālos forumus, un tādi būs arī šogad. Pirmais notiks jau šonedēļ – 7. martā Dobelē, bet 27. martā foruma mājvieta būs Olainē. Aprīlī LZA kopā ar biedrību “Latvija pasaulē” organizēs konferenci par Latvijas tautsaimniecības attīstības perspektīvajiem virzieniem, kurā ar savu redzējumu iepazīstinās Latvijas vadošās politiskās partijas.

Novadu vadītāji tika iepazīstināti ar vairākiem jaunumiem likumdošanas jomā. LPS padomniece juridiskajos jautājumos Kristīne Kinča informēja par noteikumu projektu “Publikas personas mantas iznomāšanas noteikumi”, kam paredzētais spēkā stāšanās laiks ir šāgada 1. jūnijā. Noteikumi paredz būtiskas izmaiņas, tāpēc LPS tuvākajā laikā rīkos videokonferenci pašvaldībām ar Finanšu ministrijas pārstāvju līdzdalību.

LPS padomniece juridiskajos jautājumos Vineta Reitere iepazīstināja ar “Valsts pārvaldes reformu plānu 2020” un tajā iekļauto ieteikumu pašvaldībām samazināt nodarbināto skaitu par 6%, ko pašvaldības neatbalsta.

Analizējot izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, LPS padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe aicināja pašvaldības atbalstīt “ECO Baltia” akciju par stikla šķirošanas konteineru uzstādīšanu pašvaldībās, slēdzot trīspusēju līgumu – pašvaldība, “Eco Baltia” un atkritumu apsaimniekotājs. Tāpat viņa norādīja uz vairākiem problēmjautājumiem nozarē kopumā.

Par tikšanos ar labklājības ministru Jāni Reiru un tālāko rīcību asistenta pakalpojumu pilnveidošanā pārdomās dalījās LPS padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte. Pašvaldības satrauc jaunā iniciatīva attiecībā uz asistenta pakalpojumiem, jo ministrija piedāvā C variantu, ka 95% līdzfinansējumu pakalpojuma tiešajiem izdevumiem nodrošinās valsts, savukārt 5% līdzfinansējums būtu jānodrošina pašvaldībām. Sarunas par šo piedāvājumu vēl turpinās.

LPS Veselības un sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Guntis Libeks un Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas priekšsēdētājs Guntis Gladkins informēja par izskatītajiem jautājumiem un aktualitātēm abās komitejās. Savukārt LPS priekšsēdis Gints Kaminskis atzīmēja, ka biļetes pašvaldībām uz Dziesmu un deju svētkiem rezervētas pēc šāda principa: pašvaldība – kolektīvu skaits – dalībnieku skaits x 2 uz katru no diviem lielajiem koncertiem, bet tālāk katra pašvaldība biļetes varēs dalīt pēc saviem ieskatiem un godaprāta.

Sniedze Sproģe pastāstīja par ieceri, ar ko klajā nākusi Rīgas pilsētas dome, aicinot pārējās pašvaldības to atbalstīt. Šī iniciatīva paredz Rīgā, Barikāžu laukumā (Torņu ielā 4), pārkrāsot sienu, uz kuras attēloti Latvijas pilsētu ģerboņi, un izvietot uz tās visu 119 pašvaldību ģerboņus.

Novadu apvienības priekšsēdētājs Gints Kukainis aicināja kolēģus izteikt priekšlikumus, kādi jautājumi būtu jāiekļauj turpmākajās Novadu apvienības Valdes sēdēs.

Novadu apvienības Valde vienojās, ka turpmāk sēdes tiks organizētas arī izbraukuma veidā. Nākamā Novadu apvienības Valdes sēde notiks 27. martā, kā ierasts - plkst. 13.

Plašāka informācija par Novadu apvienību:

Andra Rakšte

Tālrunis: +371-67508523

Mobilais t.: +371-26343430

e-pasts: andra.rakste@lps.lv

      

Prezentācija - Publiskas personas mantas iznomāšanas noteikumi
Prezentācija - Atkritumu apsaimniekošana pašvaldībās
Darba grupa asistenta pakalpojuma pilnveidošanai materiāli 8.sanāksmei 23.02.2028