Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Apvienība “Sabiedrība ar dvēseli” darbojas, lai iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem. Tas ir atbalsts nevalstiskajām organizācijām vai nereģistrētām iedzīvotāju grupām. Iedzīvotāji raksta projektus, žūrija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai biedrība vai iedzīvotāju grupa savu ideju varētu īstenot, dodot  savu ieguldījumu sabiedrībai un apkārtējai videi.

Pašvaldību apvienības "Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” valde
Edvīns Bartkevičs, valdes priekšsēdētājs, edvins.bartkevics@lps.lv, 29254358
Cilda Purgale, valdes priekšsēdētāja vietniece, Beverīnas novads, pašvaldības domes deputāte, cilda.purgale@gmail.com, 29473182
Ilze Kreišmane, KNHM, kdc@latnet.lv, 29479361
Niko Opdams, KNHM, nicoopdam@inbox.lv; 28396058
 
Reģionālie koordinatori:

Zemgale
Alīna Žukauska, Vecumnieku novads, Projektu koordinatore, alina.zukauska@vecumnieki.lv, 63920596

Kurzeme
 

Latgale
Uldis Skreivers, Līvānu novads, pašvaldības izpilddirektors,uldis.skreivers@livani.lv, 29425922

Indra Upeniece, Līvānu novads, sabiedrisko attiecību speciāliste, indra.upeniece@livani.lv, 26199191

Vidzeme
Evija Zurģe, Raunas novads, pašvaldības domes priekšsēdētāja,evija.zurge@inbox.lv, 22016948

Rīgas reģions
Karīna Miķelsone, Ādažu novads, Attīstības un investīciju daļas vadītāja Vietniece, karina.mikelsone@adazi.lv, 28334197
Inga Pērkone, Ādāzu novads, Attīstības un investīciju daļas projektu vadītāja, inga.perkone@adazi.lv

Iepriekšējais
Nākamais

“Sabiedrība ar dvēseli Latvija” gada noslēguma pasākums Līvānos

18. martā pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli Latvija” (SDL) gada noslēguma pasākumā Līvānu novada Kultūras centrā tika dalīta svētku torte, no kuras pieci saldākie gabaliņi tika aizvadītā gada visveiksmīgāko projektu īstenotājiem.

Par 2016. gada labāko Kurzemes plānošanas reģionā tika atzīts Alsungas novada neformālās grupas īstenotais projekts “Durvis uz Alsungu” (projekta vadītāja – Inga Bredovska), kas turpmāk tūristus Alsungas novadam piesaistīs ne tikai ar suitu tradīcijām, bet arī ar jauniem vides objektiem.

Vidzemes reģiona pašvaldību konkurencē līderis iepriekšējā gada projektu vidū ir Beverīnas novada Trikātas  pamatskolā īstenotais “Atpazīsim kokus skolas teritorijā!”, kas ļaus gan bērniem, gan vecākiem, gan arī ciemiņiem pēc norādēm iepazīt skolas teritorijā esošos kokus un košumkrūmus. Lai šos nosaukumus varētu vieglāk iegaumēt, izveidota arī āra koka burtu spēle.

Zemgales reģionā uzvaru ieguva Krustpils novada Variešu pagasta biedrības “Ungurmuiža” (projekta koordinatore – Aija Prokofjeva) īstenotais projekts “Pūču  takas  izveide  Krustpils  novada  Medņos”. Brauciet pie pūcēm uz Medņiem!

Par labāko Latgales plānošanas reģionā tika atzīts Līvānu novada iedzīvotāju grupas (projekta vadītājs   – Jānis Magdaļenoks) projekts “Līvānu vēsturisko vietu pētnieki”, kurā sagatavota fotogrāfiju kolekcija un izstāde “Līvānu izaugsme un attīstība vēsturiskos laiku lokos un mūsdienās”.

Dubultuzvaru – gan Rīgas plānošanas reģionā, gan visā Latvijā – un vissaldāko svētku tortes gabalu ieguva Ogres novada Taurupes biedrības “Plaužezeram” projekts (koordinators – Rolands Celmiņš) par bērnu rotaļu laukumu pie Plaužu ezera. Apsveicam!

Apvienībā SDL apvienojušās pašvaldības, kuras ik gadu  piešķir  līdzekļus  iedzīvotāju  iniciatīvu  īstenošanai. Iedzīvotāji raksta projektus, komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai biedrība vai iedzīvotāju grupa savu ideju varētu īstenot, tā dodot ieguldījumu sabiedrībā un apkārtējā vidē. Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds KNHM, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina Latvijas pašvaldības. SDL darbojas kā LPS struktūrvienība, tāpēc sveicēju vidū bija gan LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis, gan apvienības SDL Valdes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, gan KNHM fonda pārstāvis Latvijā Niko Opdams, gan pasākuma mājastēvs Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Klismeta,

LPS žurnāla “Logs” redaktore