Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

izsludināts konkurss Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2023

Pēc divu gadu pārtraukuma Izglītības un zinātnes ministrija atsāk konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta”. Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023” mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2023. gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta ” organizēts ar mērķi popularizēt  darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe uzsver: “Jaunieši ir dinamiska sabiedrības daļa, un ikvienam Latvijas novadam ir svarīgi, lai jaunieši vēlētos būt tam piederīgi. Tomēr statistika ir skaudra - pēdējo divdesmit gadu laikā jauniešu skaits Latvijā ir samazinājies gandrīz uz pusi, tai skaitā daudzi jaunieši izvēlējušies doties uz ārzemēm. Bet cik daudz pašvaldību ir gatavas ieklausīties savu jauniešu vajadzībās? Ir Eiropas Jaunatnes gads un vēlamies iedvesmot pašvaldības prioritizēt jauniešu vajadzības, iesaistīt jauniešus lēmumu pieņemšanas procesos, lai veidotu Latviju jauniešiem pievilcīgāku. Vēlamies izcelt pašvaldības, kuras to jau dara, un aicināt dalīties ar labās prakses piemēriem darbā ar jaunatni, izvirzot no pašvaldību vidus Latvijas Jauniešu galvaspilsētu.”

Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30. jūnijs, un tas norisināsies divās kārtās - pirmajā kārtā iesniegumus izvērtēs konkursa komisija, savukārt otrajā kārtā notiks publiskais balsojums. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti šī gada 12. augustā jauniešu festivālā “Kopums” Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā.

Konkursa nolikums un pavadošie dokumenti pieejami Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes lietu mājaslapā www.jaunatneslietas.gov.lv .

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību “Latvijas Jaunatnes padome” un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, savukārt konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrībām “Latvijas Jaunatnes padome” un "Latvijas pašvaldību savienība".

Pirmo reizi konkurss Latvijas Jauniešu galvaspilsēta tika organizēts 2016. gadā un titulu ieguva Jelgavas pilsēta, bet 2017. gadā tā bija Liepājas pilsēta, savukārt 2018. gadā konkursā uzvarēja Madonas novads. 2019. gadā pirmo reizi titulu ieguva divu novadu apvienība - Ikšķiles un Olaines novads, savukārt 2020. gadā Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguva Ventspils pilsēta. Covid-19 pandēmijas dēļ 2021. un 2022. gadā konkurss netika organizēts, tomēr tā vietā konkursa “Labākais darbā ar jaunatni” ietvaros interneta balsojumā par Pašvaldību jaunietim tika atzīta Rēzeknes pilsēta (2021. gadā) un Jūrmalas pilsēta (2022. gadā).

Pieteikuma veidlapa
Raksturojuma veidlapa
Nolikums
Vērtēšanas kritēriji