Pieteikumu izsludināšana 2025. gada iniciatīvai "Politikas atjaunošana"
Eiropas Padomes Kongress (turpmāk - Kongress) izsludina pieteikšanos iniciatīvai "Politikas atjaunošana" jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem, lai piedalītos:
- Kā jauniešu delegātiem
- Izstrādātu un īstenotu vietēja mēroga projektu savā valstī.
Pieteikšanās termiņš:
2024. gada 31. decembris.
Novēloti pieteikumi netiks pieņemti.
Kas ir Kongress?
Kongress ir visaptveroša Eiropas politiskā asambleja. Tā locekļi ir ievēlēti amatpersonas vietējā vai reģionālā līmenī un pārstāv vairāk nekā 130 000 pašvaldību 46 Eiropas valstīs. Tā uzdevums ir veicināt vietējo un reģionālo demokrātiju, uzlabot pašvaldību pārvaldību un izplatīt Eiropas Padomes standartus un vērtības visā kontinenta kopienās. Kongress sanāk sesijā divreiz gadā.
Ielūdzot jauniešus no visām dalībvalstīm piedalīties iniciatīvā "Politikas atjaunošana", Kongress cenšas sniegt jauniešiem iespēju tieši izteikt savu viedokli vietējiem un reģionāliem ievēlētiem pārstāvjiem, nodrošināt jauniešu perspektīvu uzklausīšanu un veicināt jauniešu pastāvīgu līdzdalību demokrātiskajos procesos gan starptautiskā, gan vietējā līmenī.
Vairāk informācijas: Home - Congress of Local and Regional Authorities
Kongress un jauniešu līdzdalība
Kopš 2014. gada oktobra Kongress ir aicinājis jauniešus no dažādām vidēm – jaunatnes aktīvistus, jauniešu darbiniekus, studentus un jauniešu politiskos līderus –, kuri aktīvi interesējas par Eiropas Padomes darbu un vietējo un reģionālo pašvaldību lomu, piedalīties savās sesijās un sanāksmēs. Jaunieši var paust savu viedokli debatēs un apspriest aktuālos jautājumus ar Kongresa locekļiem.
Kopš 2016. gada jauniešu delegātiem ir arī uzdots starp sesijām izstrādāt un īstenot savus projektus vietējā un reģionālā līmenī kā daļu no viņu dalības programmā.
Vairāk informācijas: Youth delegates - Congress of Local and Regional Authorities
Dalība Kongresa darbā viena gada garumā
Būt Kongresa jauniešu delegātam ir unikāla iespēja gūt starptautisku pieredzi kā daļai no daudzveidīgas jauniešu aktīvistu grupas, veidot kontaktus un ietekmēt lēmumus, sniedzot jauniešu perspektīvas Kongresa debatēs.
- Dalība sesijās kā jauniešu delegātam
Sesiju laikā jauniešu delegāti sēž līdzās Kongresa locekļiem.
Pirms katras sesijas tiek organizēta divu dienu sagatavošanas sanāksme. Tā nav apmācību sesija, bet gan iepazīstināšana ar Kongresa darbību. Kandidātiem jau iepriekš jābūt nepieciešamajām publiskās runas prasmēm, jāprot sagatavot īsas uzrunas un jābūt spējīgiem analizēt politikas dokumentus.
Jauniešu delegātiem jāapņemas pilnībā piedalīties abās 2025. gada sesijās:
- 2025. gada 22. martā (plkst. 19.00) līdz noslēguma sanāksmei ceturtdien, 27. martā (plkst. 17.00).
- 2025. gada 25. oktobra (plkst. 19.00) līdz noslēguma sanāksmei ceturtdien, 30. oktobrī (plkst. 17.00).
Pirms katras sesijas, 22. martā un 25. oktobrī 2025. gadā, tiks organizēts iepazīšanās vakars.
- Projektu izstrāde un īstenošana starp sesijām
Starp marta un oktobra sesijām jauniešu delegātiem būs jāizstrādā vietējais vai reģionālais projekts, kas var būt saistīts ar Kongresa prioritātēm vai tematiskām debatēm, kas norisināsies Kongresa 2025. gada sesijās. Šie projekti var būt dažādās formās (konference, mobilā lietotne, prezentācija skolā, podcasts utt.). 2024. gada jauniešu delegātu projektu kopsavilkumi sniedz priekšstatu par iespējamām projektēšanas iespējām.
Projektu izstrādei jauniešu delegātiem būs pieejama treneru atbalsts, lai izstrādātu un novērtētu savas idejas caur mentorēšanas sesijām.
Kongress nenodrošina finansējumu projektu izstrādei, taču jauniešu delegātiem sniedz ievada vēstuli, kas kalpo kā vizītkartes rīks, sadarbojoties ar vietējām vai reģionālajām iestādēm. Tāpat Kongress var nodrošināt informācijas dokumentus un citu materiālu, ja nepieciešams.
- Citi pasākumi
Gada laikā ir iespējas dažiem jauniešu delegātiem piedalīties citos pasākumos, ko organizē Kongress gan Strasbūrā, gan ārpus tā, piemēram, komiteju sanāksmēs, semināros vai konferencēs, vai piedalīties kā Kongresa jauniešu delegāts citos Eiropas Padomes vai ārējos pasākumos.
Mērķi un uzdevumi:
- Tieši iesaistīt jauniešus visos Kongresa darba aspektos;
- Palielināt jauniešu izpratni par Kongresa darbu un rīkiem, ko tas ir izstrādājis jauniešu līdzdalības atbalstam;
- Apspriest ar jauniešiem un paaugstināt Kongresa locekļu izpratni par to, kā var veicināt vietējo un reģionālo jauniešu līdzdalību;
- Ievietot jauniešu perspektīvas visās Kongresa tematiskajās debatēs;
- Motivēt un dot spēku jauniešu delegātiem dalīties iegūtajā informācijā un pieredzē pēc atgriešanās mājās, īpaši attīstot un īstenojot savus projektus vietējā un reģionālā līmenī;
- Dalīties ar informāciju par esošajiem jauniešu vadītiem struktūru modeļiem;
- Iedvesmot jauniešus izplatīt informāciju par Kongresa darbu;
- Veicināt sadarbību starp Kongresa locekļiem un jauniešu delegātiem;
- Parādīt nacionālajām delegācijām jauniešu oficiālas iekļaušanas nozīmi kā locekļus.
Programma
Visa jauniešu delegātu programma ir obligāta. Jauniešu delegāti, kuri nepiedalās kādā no šiem aspektiem, tiks aizvietoti ar savu nacionālo aizvietotāju delegātu.
Obligātās aktivitātes ietver:
- Piedalīšanos visās sagatavošanas aktivitātēs ar treneriem, tostarp iespējamās tiešsaistes sanāksmēs pirms katras sesijas;
- Pilnīgu klātbūtni abās sesijās (tā ietver sagatavošanas dienas pirms katras sesijas un novērtēšanas sanāksmi katras sesijas pēdējā pēcpusdienā);
- Piedalīšanos vairākās videokonferencēs (no aprīļa līdz septembrim) ar treneriem, lai sagatavotu vietējo projektu;
- Projekta īstenošanu no aprīļa līdz 2025. gada vidum septembrim.
Jauniešu delegātu profils:
- Atvērtiem, apņēmīgiem un motivētiem attīstīt un stiprināt dialogu starp jauniešiem un ievēlētajiem pārstāvjiem vietējā/reģionālā līmenī;
- Vecumā no 18 līdz 30 gadiem pieteikšanās termiņa noslēguma dienā;
- Dzīvojošiem un ar vienas no 46 Eiropas Padomes dalībvalstīm piederīgu pasi;
- Aktīviem jaunatnes darbā vietējā un reģionālā līmenī;
- Pieejamiem piedalīties visās aktivitātēs, tostarp vietējo projektu sagatavošanā;
- Interesējošiem aktīvi piedalīties politikas veidošanā vietējā un/vai reģionālā līmenī;
- Spējīgiem izplatīt iegūto informāciju pēc sesijas, atgriežoties mājās;
- Ar labām rakstīšanas un publiskās runas prasmēm;
- Apņēmīgiem strādāt starpkultūru komandā;
- Brīvi pārvaldošiem angļu valodu.
Jauniešu delegātiem nedrīkst būt:
- Ievēlētiem pārstāvjiem, neatkarīgi no tā, vai viņi ir vietējā, reģionālā, nacionālā vai Eiropas līmenī;
- Iepriekš piedalījušies šajā iniciatīvā.
Ceļošana, uzturēšanās un izmitināšana
Jauniešu delegātu ceļa un uzturēšanās izdevumus segs Vietējo un reģionālo pašvaldību Kongress saskaņā ar Eiropas Padomes noteikumiem.
Izmitināšanu nodrošinās un apmaksās organizatori, piedāvājot vienvietīgas vai koplietojamas istabas atkarībā no pieejamības. Organizatori nevar segt izmitināšanas izmaksas citviet.
Pieteikuma forma pieejama šeit: Call for applications 2025 - Rejuvenating Politics initiative