2015.gada 25. februārī LPS telpās notika diskusija Biznesa inkubācijas iespējas un perspektīvas pašvaldībās.
Ekonomikas ministrija no atlikušā 2007. - 2013. gada plānošanas perioda finansējuma ir izsludinājusi jaunu iepirkumu, kas paredz, ka katrā plānošanas reģionā būs pieejami 5 miljoni euro. Šis finansējums palīdz pastāvēt reģionāliem biznesa inkubatoriem līdz 2015. gada beigām, kamēr netiek uzsākta 2014. - 2020. gada plānošanas perioda biznesa inkubatoru aktivitāte.
Biznesa inkubatori, inovāciju un kompetenču centri tās ir dažas no atbalsta formām, kas palīdz biznesa uzsācējiem. Izvērtējot 2007. - 2013. gada plānošanas perioda aktivitātes ir redzams, ka ir nepieciešama inovatīva pieeja šai aktivitātei, un jāapzinās, ka pašvaldību loma šajā aktivitātē ir būtiska.
Pašvaldības lomu apliecina tas, ka lai inkubatori turpinātu darbu, jo EM izsludinātais jaunais iepirkums prasa laiku, pašvaldības finansē telpu nomu un sniedz palīdzību atsevišķu sasāpējušu jautājumu risināšanā savā teritorijā strādājošiem inkubatoriem.
Diskusijas vadītāja - Andras Feldmanes (LPS), prezentācija "Biznesa inkubācijas iespējas un perspektīvas pašvaldībās".
LPS diskusijā piedalijās šādi eksperti:
1. Ogres biznesa un inovāciju centra izveides pamatojums un iegūtā pieredze, Uģis Amons, Ogres biznesa un inovāciju centra vadītājs;
2. Biznesa inkubatora Alojā izveides nepieciešamība, Valdis Bārda, Alojas novada domes priekšsēdētājs;
3. Biznesa inkubācijas veicināšana pašvaldībās. Latvijas Studentu biznesa inkubatoru iniciatīvas pieredzes stāsts, Iveta Cīrule, RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja;
4. Atziņas par atbalsta instrumentu biznesa uzsācējiem – biznesa inkubatoru attīstības iespējām, Raimonds Aleksejenko, LIAA Programmu vadības nodaļas vadītājs.
Tiešraides videoieraksts: