Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Baltijas pašvaldību delegācijas ES Reģionu komitejā panāk atbalstu vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanai reģioniem

 

Ceturtdien, 10.jūnijā, Briselē ES Reģionu komitejas (RK) 85. plenārsēdētika pieņemta rezolūcija par tematu “Vietējo un reģionālo pašvaldību ciešāka iesaistīšana stratēģijā “Eiropa 2020””. Šai rezolūcijai Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pašvaldību delegācijas kopā ar vairākiem Rumānijas un Ungārijas delegāciju pārstāvjiem iesniedza grozījumus, kuri tika ņemti vērā. Rezolūcija tiks iesniegta ES Padomei.
 
Grozījumi ir saistīti ar RK aprīlī pieņemto atzinumu par Kohēzijas politikas nākotni. Grozījumi pieprasīja, lai Kohēzijas politikā pieejamo resursu lielāko daļu turpinātu saņemt nabadzīgākās un problēmu noslogotākās ES dalībvalstis un reģioni, tādējādi palīdzot samazināt attīstības atšķirības, nodrošinot vienlīdzīgas iespējas reģioniem un sekmējot Eiropas solidaritāti.
 
Grozījumi uzsver, ka Kohēzijas politika ar tās pēctecības pieeju un daudzlīmeņu pārvaldības sistēmu ir vienīgā ES politika, kas savieno stratēģijas „Eiropa 2010” mērķus ar vietējo un reģionālo pašvaldību jaunajiem uzdevumiem, tāpēc Kohēzijas politikai ir nepieciešams pietiekams finansējums. Ir svarīgi, lai Kohēzijas politika turpinātu īstenot tādus mērķus kā ilgtspējīga ekonomikas izaugsme, sociālā iekļaušana, nodarbinātība, klimata pārmaiņu novēršana, kvalitatīvi un efektīvi pakalpojumi, teikts pieņemtajā grozījumā.
 
No Latvijas RK plenārsēdē piedalījās un minētos grozījumus iesniedza Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers, Mālpils novada domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, Liepājaspilsētas domes deputāts Guntars Krieviņš, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Neimanis.
 
Reģionu komiteja ir ES vietējo un reģionālo pārstāvju asambleja. Tās 344 locekļu, kuri pārstāv ES visas 27 dalībvalstis, uzdevums ir iesaistīt vietējās un reģionālās pašvaldības un kopienas ES lēmumu pieņemšanas procesā un informēt tās par ES politiku. Eiropas Komisijai, Eiropas Parlamentam un Padomei ir jākonsultējas ar RK par tām politikas jomām, kas skar reģionus un pilsētas. Komiteja var arī vērsties Eiropas Savienības Tiesā, ja ir pārkāptas tās tiesības vai ja tā uzskata, ka kādā ES tiesību aktā nav ievērots subsidiaritātes princips vai ignorētas reģionālo un vietējo pašvaldību pilnvaras.