Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Jaunsleinis saņem atbalstu aicinājumam noteikt par prioritāru arī ilgstošo bezdarbnieku jautājumu

8. februāra Eiropas Savienības Reģionu komitejas (RK) Ekonomikas un sociālās politikas komisijas sanāksmē, kas norisinājās Briselē (Beļģija), tika atbalstīts Latvijas delegācijas vadītāja Andra Jaunsleiņa iesniegtais grozījums RK atzinumam Eiropas Parlamenta un Padomes regulas projektam par Eiropas Savienības Sociālo pārmaiņu un sociālās inovācijas programmu. Tas paredz kā jaunās programmas prioritāti noteikt ne tikai jauniešus, bet arī ilgstošos bezdarbniekus – cilvēkus, kuri bez darba ir vairāk par gadu.

Atzinuma sagatavotājs, Toskānas reģiona priekšsēdētājs Enriko Rossi (Enrico Rossi), atbalstot iesniegto grozījumu, atzina, ka lai arī vidēji Eiropas Savienības dalībvalstīs 20% bezdarbnieku veido jaunieši, tomēr pienācīgs atbalsts nodarbinātības jomā jāsniedz arī ilgstošo bezdarbnieku grupai. Latvijas situācijā ir svarīgi prioritizēt arī šo grupu, ņemot vērā to, ka ilgstošie bezdarbnieki veido 49% no visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem. Turklāt lielu daļu ilgstošo bezdarbnieku veido vecāka gadagājuma darbspējīgie. Saskaņā ar „Eurostat” datiem 2010. gadā vidēji 3,8% no 27 Eiropas Savienības dalībvalstu darbspējīgā vecuma iedzīvotājiem bija ilgstošie bezdarbnieki, no kuriem 1,8% bija bezdarbnieki ilgāk par diviem gadiem.
 
Tāpat tika atbalstīts arī A. Jaunsleiņa iesniegtais priekšlikums maksimāli samazināt un novērst birokrātiskos šķēršļus mikrofinansējuma pieejamībai un saņemšanas iespējām. „Tas ir ļoti būtiski, jo iepriekšējā periodā Latvijā mikrofinansējuma instruments nav izmantots pārlieku lielās birokrātijas finansējuma iegūšanai dēļ. Tā ir nesamērīga ar potenciālo mikrokredīta gala saņēmēju, visbiežāk mazo uzņēmumu veidotāju, kapacitāti,” norādīja Jaunsleinis. Arī Latvijas Pašvaldību savienības veselības un sociālo jautājumu padomniece Silvija Šimfa apstiprina: „Mikrokredītu pieejamības palielināšana palīdzētu efektīvi risināt nodarbinātības jautājumus attiecībā uz vairākām prioritārām grupām: jauniešiem bez darba pieredzes, cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem.”
 
Kā rakstīts iepriekš, Eiropas Komisija pagājušā gada oktobrī nāca klajā ar priekšlikumu jaunai regulai par Sociālo pārmaiņu un sociālās inovācijas programmu, kurā plānots apvienot trīs līdz šim atsevišķi darbojošos instrumentus nodarbinātības veicināšanas jomā, proti, programmu „Progress”, „EURES” tīklu un Eiropas Progresa mikrofinansēšanas instrumentu.
 

Reģionu komiteja ir konsultatīva struktūra, kas ES pārstāv vietējās un reģionālās pašvaldības. Reģionu komitejas uzdevums ir dot iespēju pašvaldībām piedalīties ES tiesību aktu izstrādē, sagatavojot atzinumus. Komisijai, Padomei un Parlamentam jāapspriežas ar Reģionu komiteju pirms lēmumu pieņemšanas jautājumos, kas skar vietējo un reģionālo pašvaldību darbu (piemēram, par kohēzijas politiku, transportu, nodarbinātību, vidi, izglītību u.c.). Latvijas pašvaldību delegāciju Reģionu komitejā pārstāv 7 pastāvīgie pārstāvji un 7 aizvietotāji.