Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Augstās enerģijas cenas ievērojami kavē rūpniecību Eiropas Savienībā

„Eiropas Savienības ekonomiskā krīze mums parādījusi, ka rūpniecība ir ekonomikas stūrakmens. Taču mēs joprojām pārāk koncentrējamies uz finanšu un pakalpojumu sektoru,” savā uzrunā 6. jūnijā Briselē (Beļģija) notikušajā Eiropas Komisijas rīkotajā konferencē „Eiropas rūpniecības politika: rūpniecības renesanse” norādīja par rūpniecību un uzņēmējdarbību atbildīgais Eiropas Komisijas viceprezidents Antonio Tajani. Viņš tāpat uzsvēra, ka Eiropas Savienībā (ES), salīdzinot ar citām pasaules lielākajām ekonomikām – ASV un Ķīnu, - ir ļoti augstas enerģijas cenas: „Šobrīd enerģijas cenas Eiropas Savienībā ir divreiz augstākas kā ASV un trīsreiz augstākas kā Ķīnā.” Ņemot vērā jautājuma nozīmīgu, Eiropas Komisija solījusi šā gada beigās nākt klajā ar pētījumu par enerģijas cenu ietekmi uz ES rūpniecību.

Komentējot ASV piemēru, ASV vēstnieks ES Viljams E. Kennards (William E. Kennard) norādīja, ka visai ekonomikas politikai jābūt izaugsmi veicinošai, ietverot arī tādas jomas kā nodokļu politika un izglītības politika: „Mums jāskatās, kur ir tā vide, kas veicina kapitāla piesaisti. Tāpat jātuvina izglītība uzņēmumiem, jo īpaši vairāk atbalstot pašvaldību koledžas,” ASV pieredzē dalījās Kennards.

Vērtēt ASV piemēru un enerģijas cenu ietekmi uz rūpniecību aicināja arī liela ķīmiskās rūpniecības uzņēmuma „Solvay” izpildkomitejas priekšsēdētājs Žans-Pjērs Klamadje (Jean-Pierre Clamadieu): „Līdz ko ASV samazināja enerģijas izmaksas, valstī sāka ieplūst investīciju plūsmas. Eiropa nevar pēkšņi kļūt par zemu izmaksu enerģijas reģionu, taču mums vajadzīga patiesa Eiropas enerģijas politika, līdzsvarojot klimata jautājumus un attīstību,” uzsvēra Klamadje. Viņa viedoklim pievienojās arī Portugāles ekonomikas un nodarbinātības ministrs Alvaro Santos Pereira, aicinot izveidot ES iekšējo enerģijas tirgu, kas palīdzētu samazināt enerģijas cenas. Vienlaikus viņš arī norādīja uz nepieciešamību risināt citas rūpniecības attīstību kavējošas problēmas, proti, uzņēmumu pieeju finansējumam, inovācijām un pētniecībai. 

Eiropas Komisijas viceprezidents Antonio Tajani (no kreisās). © Eiropas Komisija