Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

VARAM skaidrojums par pašvaldību iespējām iesniegt projektu par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem kultūras pasākumiem izmantojamās ēkās Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcef

 

Ievērojot iepriekš konstatētās neskaidrības attiecībā uz jautājumu, vai pašvaldība var iesniegt projektu par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem kultūras pasākumiem izmantojamās ēkās, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sniedz skaidrojumu par Ministru kabineta 2012.gada 14.augusta noteikumu Nr.559 „Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai” nolikums”” interpretāciju.

 
Par kultūras institūciju Ministru kabineta noteikumu nr.559 izpratnē var tikt atzīta arī pašvaldība kā publisko tiesību juridiska persona, kura ir iesniegusi projekta iesniegumu, ja vienlaikus izpildās šādi priekšnosacījumi:
 
  • nekustamais īpašums, kurā plānots īstenot projekta aktivitātes, neatrodas īpašumā, nomā vai lietojumā kultūras institūcijai, kura pati ir juridiska persona vai ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā;
 
  • projekta aktivitātes plānots īstenot nekustamajā īpašumā, kas pieder attiecīgajai pašvaldībai (īpašuma tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā), ir nodots nomā attiecīgajai pašvaldībai (nomas tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā) vai nodots lietojumā attiecīgajai pašvaldībai (lietojuma tiesības apliecināmas ar līgumu vai attiecīgas publiskas personas lēmumu);
 
  • nekustamais īpašums tiek izmantots pašvaldības funkciju kultūras jomā izpildes nodrošināšanai (t.i., attiecīgā pašvaldība organizē attiecīgajā ēkā notiekošos kultūras pasākumus).
 
 
Veidi, kādos pašvaldības var iesniegt projektu iesniegumus attiecībā uz kultūras institūcijām
 
  • Iesniedzējs ir kultūras institūcija, kas ir uzskatāma par juridisko personu vai ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā (pašvaldības iestāde, aģentūra kapitālsabiedrība).
 
Šādā gadījumā attiecīgajam nekustamajam īpašumam ir jāatrodas īpašumā, nomā vai lietojumā attiecīgajai kultūras institūcijai.
 
  • Iesniedzējs ir pašvaldības administrācijas struktūrvienība (departaments, nodaļa, pilnvarotais darbinieks), kas nav juridiska persona un nav reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā. Šajā gadījumā projekts tiek iesniegts pašvaldības vārdā un ir nepieciešams pašvaldības pilnvarojums (domes lēmums) iesniegt projekta iesniegumu.
 
Šādā gadījumā nekustamajam īpašumam jāatrodas īpašumā, nomā vai lietojumā attiecīgajai pašvaldībai, kuras vārdā rīkojas administrācijas struktūrvienība.
 
  • Iesniedzējs ir pati pašvaldība.
 
Šādā gadījumā nekustamajam īpašumam ir jāatrodas īpašumā, nomā vai lietojumā attiecīgajai pašvaldībai.
 
Uzmanībai!  
 
Vēršam uzmanību, ka tajos gadījumos, kad tiek sniegts projekta iesniegums par projekta īstenošanu telpās, kas pieder kultūras institūcijai, kas pati ir juridiska persona vai ir reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā, projekta iesniegums ir jāiesniedz pašai kultūras institūcijai un to nevar tās vietā iesniegt pašvaldība.
 
Sīkākai informācijai: Indra Ļeonova, projektu vadītāja, SIA "Vides investīciju fonds"; t.67845111; e-pasts: Indra.Leonova@lvif.gov.lv