Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis 9. oktobrī Briselē (Beļģija) iepazīstināja Uzbekistānas vēstniecības Beļģijā un Uzbekistānas Publiskās administrācijas akadēmijas pārstāvjus ar Latvijas pašvaldību sistēmu un Latvijas Pašvaldību savienības darbību.
Eiropas Municipalitāšu un reģionu padomes (CEMR) rīkotās tikšanās laikā Uzbekistānas vēstnieks Beļģijā un Uzbekistānas misijas Eiropas Savienībā vadītājs Vladimirs Norovs vairākkārt uzsvēra, ka Uzbekistāna ir laicīga valsts Centrālāzijā, taču vienlaikus tā arvien vairāk iesaistās pasaules kopienā un ir ieinteresēta apmainīties ar labās prakses piemēriem ar Eiropas Savienības dalībvalstu pašvaldībām Uzbekistānas attīstības veicināšanai. Savukārt Uzbekistānas Publiskās administrācijas akadēmijas rektors Abdudžabars Abduvakjitovs (Abdudjabar Abduvakhitov) atklāja, ka daudz kas jau pārņemts no Eiropas partneriem, kuri atbalstījuši Uzbekistānas centienus atrast savu vietu pasaulē. „Esam pakāpeniski pabeiguši savas politiskās un ekonomiskās reformas. Tagad valsts virzība tika virzīta pretī tirgus ekonomikai un biznesam, taču pilsoniskā sabiedrība ir visnozīmīgākais pīlārs,” uzsvēra Abduvakjitovs.
Publiskās administrācijas akadēmijas rektors vienlaikus norādīja, ka Uzbekistānas valsts virzības modelis patlaban ir „no spēcīgas valsts uz spēcīgu pilsonisko sabiedrību”. Savukārt par pilsonisko sabiedrību Uzbekistānā tiek uzskatīta mahalla – vēlētu pārstāvju vadīta vietējā kopiena, kuru vada vecāko padome un kuras ietvaros darbojas dažādas tematiskās komitejas. Lai gan pēc Padomju Savienības sabrukšanas mahalla daudzos gadījumos nebija adaptēta jaunajiem apstākļiem, tirgus ekonomikai un iedzīvotāju vajadzībām, taču pakāpeniski tā attīstījusies, lai darbotos arvien sekmīgāk. Patlaban Uzbekistānas valdība nodevusi mahallai 32 deleģētās funkcijas. Abduvakjitovs arī uzsvēra, ka atšķirībā no Tadžikistānas, Uzbekistānā mahallām vadošā loma nav piešķirta islāma garīdzniekiem jeb imāmiem. Lai gan imāms ir daļa no uzbeku mahallas, tiem mahallā nav juridisku pienākumu, un darbs notiek aksakalu jeb mahallas vadošās personas vadītās komitejās.
Tikšanās noslēgumā Uzbekistānas vēstnieks Norovs atgādināja, ka pirms desmit gadiem Uzbekistānas galvaspilsēta Taškenta uzdāvinājusi Rīgai īpašu dāvanu – pieminekli viduslaiku zinātniekam Mirzo Ulugbekam, kurš bija viens no mūsdienu astronomijas pamatlicējiem un zvaigžņu kataloga izveidotājs.