Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Seminārs Sedā par aleju apsaimniekošanu

13. septembrī LPS aicināja pašvaldību speciālistus uz semināru Alejas Latvijā un to gudra apsaimniekošana, kas notika Strenču novada Sedā.

Semināra dalībnieki iepazinās ar Sedas liepu aleju stāstu un apskatīja tās dabā un noklausījās vairākus priekšlasījumus. Par alejām no senās Ēģiptes līdz mūsdienu Latvijai un efektiem un defektiem stāstīja Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns (viņa prezentācija pieejama šeit), par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, dabas pieminekļiem un normatīvo aktu regulējumu – Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas Dabas aizsardzības daļas vadītāja Ilze Strauta, savukārt Strenču novada vēstījumu par Sedas liepu alejas atjaunošanas ideju un teritorijas labiekārtošanas plānu sniedza Strenču novada Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Iveta Ence. Interesants ir Sedas purva stāsts, ar ko ciemiņus iepazīstināja Jānis Ence, un pašvaldību pārstāvjiem bija iespēja aplūkot arī Jērcēnu medību māju, appludinātās pļavas un torni purvā.

Seminārs tika organizēts Meža attīstības fonda projektā, kurā plānoti pieci semināri un praktiskie darbi dabā kopā ar AS “Latvijas valsts meži”. Semināra organizētāju novadā tiek iestādīti jauni krūmi vai koki.

Pirmais seminārs notika Saulkrastu Meža parkā, otrais – Daugavpils novada Sventē.

Nākamie plānoti:

* 18. septembrī Aizputes novada Apriķu parkā par senajiem parkiem (muižas parki un muižas dārzi, dendroloģiskie stādījumi, dendrārijs, parku inventarizācija, kopšana, atjaunošana);

* 16. oktobrī Priekuļu novadā Saules parkā par jaunu parku veidošanu, kopšanu un uzturēšanu.

Semināriem atbalsts piešķirts, pamatojoties uz Zemkopības ministrijas 2011. gada 29. decembra rīkojumu nr. 197 “Par dāvinājumu (ziedojumu) Meža attīstības fondam izlietojumu, sadali un administrēšanu” LPS projektā “Parku, dendroloģisko stādījumu un aleju gudra apsaimniekošana”.

Sniedze Sproģe,

LPS padomniece lauku attīstības jautājumos,

Sandra Bērziņa,

LPS padomniece vides aizsardzības jautājumos

Dabas pieminekļi – aizsargājamās alejas. Normatīvo akti regulējums
Alejas Latvijā un to gudra apsaimniekošana