Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību savienības Sporta jautājumu apakškomitejas sēde

 

1.novembrī notika Latvijas Pašvaldību savienības Sporta jautājumu apakškomitejas sēde. Tajā tika apspriests Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums „Par sporta centru un līdzīgu projektu turpmāko finansēšanu” un MK sēdes protokollēmuma projekts, kurš cita starpā paredz noteikt, ka

- sporta infrastruktūras attīstībai Latvijā izmantojami dažādi finanšu avoti,

- valsts investīcijas sporta infrastruktūras attīstībai tiek paredzētas tieši attiecīgā projekta īstenotājam;

- Izglītības un zinātnes ministrijai līdz 2012.gada 1.jūnijam jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā valsts un pašvaldību nozīmes sporta infrastruktūras attīstības koncepcija, nosakot kritērijus valsts budžeta finansējuma piešķiršanai.

Komiteja vienojās, ka būtu precīzi jādefinē sporta objektu celšanas mērķi – vai tas domāts augstas klases sportam vai masu sportam un attiecīgi valsts investīciju programmā šie divi virzieni jānodala. Sporta objektu būvniecības valsts investīciju programmai būtu jābūt par sporta nozari atbildīgās - Izglītības un zinātnes ministrijas kompetencē. Svarīgi, lai sporta objektu celtniecību plānojot tiktu izvērtēta to turpmākās darbības efektivitāte – uzturēšanas iespējas, noslogojums un lai uzceltajās sporta bāzēs strādātu kvalificēti treneri, saņemot par darbu atbilstošu atalgojumu. Komiteja atbalstīja Carnikavas novada pašvaldības sporta darba vadītāja Roberta Raimo priekšlikumu, ka izmantojot Igaunijas pieredzi, iedzīvotāju veselīga dzīvesveida paradumu ieviešanai būtu nepieciešams veidot atklāta tipa brīvdabas sporta objektu tīklu visā valstī tā, lai no jebkuras vietas ne vairāk kā 30 minūšu brauciena attālumā būtu šāds objekts, kas būtu pieejams iedzīvotājiem un pietiekoši lēts celtniecības un turpmākās uzturēšanas ziņā. Šim nolūkam vajadzētu atrast iespēju piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Vēl komiteja vienojās, kā organizēt darbu piedaloties valsts sporta politikas pamatnostādņu izstrādāšanā. Saistībā ar to, ka beidzas līdzšinējo nozares plānošanas dokumentu – Nacionālās sporta attīstības programmas un sporta politikas pamatnostādņu darbības termiņš, Izglītības un zinātnes ministrija veido darba grupu, kura izstrādās dokumentus nākamajam plānošanas periodam līdz 2020.gadam. Komitejas locekļi izteica priekšlikumu, ka, lai nodrošinātu plānošanas dokumentu kvalitatīvu izstrādi, tai nevajadzētu notikt tikai sabiedriskā kārtā, piedaloties dažādu valsts un nevalstisko institūciju pārstāvjiem, bet būtu nepieciešams piesaistīt profesionālus plānotājus, paredzot tam attiecīgu finansējumu. Dokumentus izstrādājot jābalstās uz esošās situācijas analīzi un statistikas rādītājiem. Nepieciešama savlaicīga, iespējami plaša un atklāta diskusija pirms dokumentu pieņemšanas.

Noslēgumā LPS padomnieks sporta jautājumos Guntis Apīnis informēja par LPS saskaņotajiem dokumentu projektiem, dalību nacionālās Sporta padomes sēdēs un tur apspriestajiem jautājumiem.

LPS padomnieks sporta jautājumos

Guntis Apīnis