Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

LPS valdes sēdē

 

Otrdien, 7.februārī notika Latvijas Pašvaldību savienības valdes sēde. Valde apsprieda jautājums par pašvaldību sporta spēlēm, par pašvaldību konkursu rīkošanu, kā arī citas aktuālas problēmas, kas norisinās valstī un skar pašvaldības.

„Mana Balss.lv” pārstāvji informēja par iespēju arī pašvaldībām savā darbā izmantot šī portāla iespējas. Portālā var parakstīties par dažādām sabiedrības ierosinātām iniciatīvām, kuras ir likumīgas, kā arī nav godu un cieņu aizskatošas. Šobrīd iespējams balsot par valsts mērogā noteiktām iniciatīvām, kuras iesniedz izskatīšanai Saeimā, ja ir savākts pietiekošs parakstu daudzums. Projekta veidotāji šobrīd dažām pašvaldībām piedāvā izmantot ManaBalss.lv iespējas un izmēģināt savā pašvaldībā. Izmantojot piedāvāto parakstu vākšanu internetā, pašvaldība veicinās labu komunikāciju ar saviem iedzīvotājiem, kā arī padarīt iedzīvotājus sabiedriski aktīvākus. Vairāki pašvaldību vadītāji jau sēdes laikā izrādīja interesi ieviest savā pašvaldībā šo projektu.

LPS valde, apspriežot pašvaldību sporta spēļu rīkošanu, vienojās atjaunot tradīciju, un šogad sporta spēle varētu notikt jūlija beigās. Savukārt LPS Sporta apakškomitejai uzdots izveidot sporta spēļu nolikumu. Tuvākajā laikā sūtīs visām pašvaldībām informāciju par iespēju pieteikties pašvaldību sporta spēlēm.

LPS padomniece Silvija Šimfa informēja par ideju ieviest konkursu pašvaldībām „Eiropas Savienības gada pašvaldība”. Šobrīd ir uzrunāti visi plānošanas reģioni par iespēju atbalstīt konkursa organizēšanu. Ja tiks saņemtas pozitīvas atbildes, tad sāks izstrādāt kritērijus, pēc kuriem pašvaldības tiks vērtētas. Kā arī top konkursa nolikums. Tā kā šogad ir Eiropas gads aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, tāpēc kritēriji būtu saistīt ar šīm tēmām. Katru gadu Eiropa par prioritāti izvirza citu tēmu, tad atbilstoši šīm tēmām mainīsies arī konkursa nosaukums un vērtēšana.

LPS priekšsēdis informēja, ka ir izveidota Valsts prezidenta stratēģiskās attīstības padome, kur ir pārstāvētas gan novadu pašvaldības, gan lielo pilsētu pašvaldības. Padomes prioritātes ir Nacionālā attīstības plāna aktīva izstrāde, nodarbinātības politika, demogrāfija un attīstība.