Lai veicinātu vietējās iniciatīvas klimata pārmaiņu un vides aizsardzības jomā, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sadarbībā ar projekta partneriem no Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas 1. septembrī sāka projekta projekta “Climate Mainstreaming Locally in the Baltic Sea Region (CliMaLoc)” īstenošanu.
Projekta vadošais partneris ir Baltijas jūras valstu padome (Zviedrija), un projektu atbalsta Zviedrijas Institūts.
Otrdien, 7. septembrī, notika projekta “CliMaLoc” atklāšanas sanāksme, kurā piedalījās LPS ģenerālsekretāre Mudīte Priede, padomniece vides aizsardzības jautājumos Sandra Bērziņa un projekta vadītāja Elita Kresse.
Sanāksmē projekta partneri iepazīstināja dalībniekus ar organizācijām, kuras pārstāv, uzsverot vēlmi veidot ilgtspējīgas sadarbības partnerības un apmainīties ar labo praksi, lai meklētu efektīvus un inovatīvus risinājumus pašvaldību identificētiem izaicinājumiem, kas saistīti ar Eiropas jaunās izaugsmes stratēģijas – Eiropas zaļā kursa – prioritātēm.
Mudīte Priede informēja, ka LPS ir arī MCR2030 (Making Cities Resilient) iniciatīvas biedre. Dalība šajā iniciatīvā ļauj vietējām pašvaldībām attīstīt savas spējas plānot, īstenot un uzraudzīt risku samazināšanu, dalīties zināšanās un pieredzē un veidot partnerības. MCR2030 mērķis ir nodrošināt, lai pilsētas līdz 2030. gadam kļūtu iekļaujošas, drošas, elastīgas un ilgtspējīgas, tieši veicinot ilgtspējīgas attīstības 11. mērķa “Padarīt pilsētas un apdzīvotas vietas iekļaujošas, drošas, pielāgoties spējīgas un ilgtspējīgas” sasniegšanu. “Klimata pārmaiņu radītie izaicinājumi liek meklēt jaunus veidus, kā pašvaldībām kļūt efektīvākām, modernākām un spējīgām operatīvi reaģēt,” uzsvēra LPS ģenerālsekretāre Mudīte Priede.