Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Ventspils novadā pieņemts lēmums reorganizēt Piltenes vidusskolu

Ventspils novada domes sēdē pieņemts lēmums no 2021. gada 31. jūlija Piltenes vidusskolu reorganizēt par pamatskolu. Šajā mācību gadā Piltenes vidusskolā no vidusskolas klasēm ir tikai 11. klase, kurā mācās deviņi audzēkņi.

Emocionāli šis bija ļoti smags lēmums, norāda Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams, bet jāņem vērā, ka vēlmi turpināt mācības vidusskolā ir izteicis nepietiekams skaits 9. klases skolēnu. Tātad arī 2020./21. mācību gadā netiktu nokomplektēta 10. klase. Jāatgādina, ka nākamajā mācību gadā arī 10. klasei stāsies spēkā jaunais mācību saturs, kas paredz papildu nosacījumus vidusskolas klasēm: vismaz 15 skolēni klasē, jāīsteno vismaz divas atšķirīgas izglītības programmas.

“Skaidrs, ka šādus nosacījumus Piltenes vidusskolā izpildīt nevarēs. Līdz ar to pēc būtības ar šo lēmumu novada pašvaldība tikai oficiāli noformē to, kas faktiski jau ir noticis. Reorganizācijas datums izvēlēts šāds, lai nākamajā mācību gadā vidusskolā šāgada 11. klase varētu pabeigt vidusskolu Piltenē. Vienlaikus gribu aicināt 9. klases absolventus izvērtēt iespēju turpināt izglītošanos Ugāles vidusskolā. Tajā ir augsta mācību kvalitāte, ko apliecina rādītāji centralizētajos eksāmenos un 2019. un 2017. gadā iegūtās godalgotās vietas “Draudzīgā aicinājuma” skolu reitingā,” atgādina Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams.

Viņš piebilst, ka vidusskolēni varēs izmantot Ventspils novada pašvaldības atbalstu – pusdienas, par kurām jāmaksā 0,40 eiro, stipendiju par augstiem mācību sasniegumiem, iespēju nodarboties ar sportu jaunuzceltajā Ugāles sporta manēžā un trenažieru zālē, Jaunsardzes nodarbības, dažādus interešu izglītības un fakultatīvos pulciņus.

Ja Piltenes vidusskolas 9. klases absolventiem būtu interese turpināt izglītošanos Ugāles vidusskolā, varētu arī risināt transporta jautājumu, pagarinot Māteru–Rāpatu maršrutu.

Sagatavojusi Marlena Zvaigzne,

Ventspils novada pašvaldības

informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore