Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Pētījumā skaidro atkārtotas ārpusģimenes aprūpes ietekmi uz bērniem

Nodibinājums “Latvijas Tiesnešu mācību centrs” pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) pasūtījuma veicis pētījumu par ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu emocionālo traumatismu atkārtotas ārpusģimenes aprūpes (aizbildnība, audžuģimene, iestāde) maiņas gadījumos.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kā atkārtotas ārpusģimenes aprūpes maiņas gadījumā emocionālā trauma ietekmē bērnu spēju iekļauties sabiedrībā un veidot saikni ar piesaistes personu. Šis jautājums iepriekš nav ticis pētīts.

Pētījuma īstenošana veikta prioritārā pasākuma “Sociāla rakstura institūcijām kapacitātes stiprināšanai un sociālām programmām bērnu tiesību aizsardzības jomās un ar šiem pasākumiem saistīto IT sistēmu pielāgošanai” apakšpasākumā “Bērnu tiesību aizsardzības funkcijas nodrošināšana un kvalitātes paaugstināšana, nodrošinot finansiālu motivāciju darbiniekiem, par sasniegtajiem rezultātiem, sekmējot bez vecāku aprūpes palikušu bērnu nonākšanu ģimeniskā vidē”. Pētījuma īstenošana tika uzsākta 2019. gada nogalē un noslēdzās 2020. gada martā.

Ar pētījumu var iepazīties, sekojot saitei: http://www.bti.gov.lv/lat/aktualitates/?doc=5650&page=.

Sagatavojis Taivo Trams

VBTAI