Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Ventspils Tehnikumā atklāta virtuālās realitātes klase

Ventspils Tehnikumā 8. oktobrī projektā "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" jeb "Next Generation Microcities of Europe" tika atklāta virtuālās realitātes (VR) klase, kas iekļauj gan digitālās, gan virtuālās realitātes izglītības tehnoloģijas, kuras šobrīd atbilstoši projekta mērķiem eksperimentālā kārtā tikušas integrētas četrās izglītības programmās:

* tūrisma pakalpojumi;

* sabiedrības un cilvēka drošība;

* matemātika;

* dabaszinātnes.

Klase aprīkota ar jaunākās paaudzes virtuālās realitātes un digitālajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem:

* ClassVR – mobilas virtuālās realitātes brilles ar skolotāju pārvaldības sistēmu un satura jaunrades iespējām, kas ļauj pedagogiem un audzēkņiem veidot savu saturu, izmantojot 360° kameras vai citas 3D tehnoloģijas;

* Zspace –  darba stacijas, kuru komplektā ar 3D sensoru brilles un kontrolieri, sniedz unikālas un iepriekš nepieredzētas papildinātās realitātes iespējas un sajūtas;

* HTC Vive – stacionāras virtuālās realitātes brilles, kas savienotas kopā ar klasē izvietotiem sensoriem;

* Apple iMac – stacionārie datori, kas nodrošina piekļuvi digitālajiem mācību līdzekļiem (DML).

Šogad noslēgti vairāki sadarbības līgumi. Viena no sadarbībām tika izveidota ar SIA "Datorzinību centrs", kuri izstrādāja digitālos mācību līdzekļus – e-kursus un Minecraft pasaules, bet otra vienošanās tika noslēgta ar uzņēmumu SIA "Tomega", kas piegādāja ļoti specifiskas un inovatīvas VR tehnoloģijas – ClassVR un Zspace. Abi šie VR risinājumi šobrīd Latvijā ir unikāli – Ventspils Tehnikums ir vienīgā vieta, kur tādi uzstādīti.

Tāpat visas projektā izstrādātās un ieviestās izglītības tehnoloģijas paredz satura paplašināšanas iespējas, tāpēc augustā un septembrī tika veiktas Ventspils Tehnikuma pedagogu apmācības, sniedzot pedagogiem zināšanas gan šo inovatīvo izglītības tehnoloģiju lietošanā, gan jaunradē.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvā "Pilsētu inovatīvās darbības".

Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Sagatavojusi Kristiāna Lemberga,

Ventspils Tehnikuma

sabiedrisko attiecību speciāliste