Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Jaunlaicenes muižas muzejs aicina ielūkoties jaunajā pamatekspozīcijā “Malēnieša pasaule”

Jaunlaicenes muižas muzejā Alūksnes novadā tapusi jaunā pamatekspozīcija “Malēnieša pasaule”, kuru apmeklētāji, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus, var aplūkot kopš 14. novembra.  Ekspozīcija tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alūksnes novada pašvaldības finansējumu.

"Ideju par šo pamatekspozīciju esam auklējuši piecus gadus. Jaunlaicenes muižas muzejs ilgstoši strādājis ar vietējiem iedzīvotājiem, vācot kultūrvēsturisko mantojumu, kas saglabāts ne tikai priekšmetos, bet arī nostāstos, ticējumos, atmiņās, pasaules uzskatā un valodā. Līdz šim Latvijas apceļotājiem piedāvājām lekciju “Radošie malēnieši un viņu valoda”, malēniešu vārdu spēli, pagalma izstādi “Malēnieša raksturs jeb ak prieks, ak lustes, ak borģele”, grāmatu “No Apukalna veroties. Alūksnes puses malēnieši senāk un tagad”. Tomēr šis piedāvājums pilnībā neatklāja malēniešu pasaules kārtības izpratni, īpatnējā rakstura veidošanās iemeslus un viņu smalko, radošo, jūsmīgo un optimistisko būtību. Jaunajā pamatekspozīcijā stāstām par malēniešu zemes rašanos, robežām, valodu. Īpaši akcentējam malēnieša pasaules kārtības sapratni, kas atšķiras no kristiešu viedokļa, stāstīsim par malēnieša pārsteidzošajām spējām un talantu, par rakstura īpašībām, kas malēnieti dara atšķirīgu no citiem latviešiem. Muzejs ar šo pamatekspozīciju radīs labvēlīgus apstākļus vietējo iedzīvotāju pašapziņas celšanai un veicinās piederības sajūtu savai kopienai," uzsver Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska.

Projektu “Jaunlaicenes muižas muzeja pamatekspozīcijas “Malēnieša pasaule” izveidošana” atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Muzeju nozares attīstības programma”, piešķirot 10 000 eiro. Kopējais projekta budžets ir 15463,55 eiro, un tas finansēts no Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alūksnes novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Sagatavojusi Evita Aploka,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste