Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Izveidots krīzes tālrunis patvēruma meklētājiem ukraiņu valodā

Lai sniegtu psiholoģisku un informatīvu atbalstu, augstskola RISEBA ar IKT pakalpojumu sniedzēja „Bite” tehnoloģisko atbalstu izveidojusi krīzes tālruni patvēruma meklētājiem no Ukrainas. Krīzes tālruņa numurs ir +371 209 00 209 un tas jau ir uzsācis darbu. Šobrīd to apkalpo pieci krīzes intervencēs apmācīti konsultanti, taču to skaitu plānots palielināt līdz divdesmit. Būtiski, ka konsultanti sniegs palīdzību ukraiņu valodā. 

Izveidotais krīzes tālrunis ir daļa no RISEBA uzsāktās iniciatīvas „Latvijas Psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem”. Tās mērķis ir sniegt psiholoģisko atbalstu no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, izveidot mentoru tīklu Ukrainas bēgļiem Latvijā, kā arī sniegt psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem.
Lai nodrošinātu attālinātu psiholoģisko un informatīvu atbalstu ukraiņu valodā, krīzes tālruni apkalpos psiholoģijas studenti no Ukrainas, kurus RISEBA mācībspēki un citi psihologi un supervizori apmācīs un atbalstīs. Visiem ukraiņu valodā runājošajiem psiholoģijas studentiem RISEBA nodrošina arī krīzes intervences apmācības. Tāpat viņiem tiks nodrošināta stipendija sadarbībā ar RTU Attīstības fondu. 

Psiholoģiskā atbalsta grupā bez atlīdzības darbosies arī RISEBA mācībspēki un absolventi – mentori, kouči un supervizori. Kopumā viņi būs iesaistīti visos trīs iniciatīvas „Latvijas Psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem” darbības virzienos, kas līdztekus krīzes tālrunim ietvers arī praktisku atbalstu bēgļiem no Ukrainas, kas jau ir ieradušies vai vēl tikai ieradīsies Latvijā, palīdzot viņiem piesaistīt atbalsta personas jeb mentorus Latvijā.

Tāpat iniciatīvas ietvaros RISEBA sniegs psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā bēgļiem no Ukrainas, piemēram, tiem, kuri Latvijā uzņem bēgļu ģimenes savās mājās, šķiro vai ved uz Ukrainu saziedotās mantas u.tml. Vairāk par šo iniciatīvu iespējams izlasīt www.helpua.lv