Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Novadu apvienība ir viena no senākajām profesionālajām/interešu apvienībām, kas darbojas LPS ietvaros. Tās uzdevums ir iestāties par novadu interešu aizsardzību, veicināt to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām institūcijām. Novadu apvienība apvieno Latvijas novadu pašvaldības, kas ir Latvijas Pašvaldību savienības biedri.  

Novadu apvienības priekšsēdētājs - Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs.

Novadu apvienības priekšsēdētāja vietnieki – Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs un Vita Paulāne, Stopiņu novada domes priekšsēdētāja. 

Atbildīgā persona no LPS – Andra Rakšte, LPS sekretariāta vadītāja vietniece (tālrunis: 67508523, e-pasta adrese: andra.rakste@lps.lv).

Novadu apvienība darbojas saskaņā ar Novadu apvienības nolikumu.

Novadu apvienības valdes sēdes parasti notiek katra mēneša pēdējā otrdienā plkst.13 Latvijas Pašvaldību savienības ēkā, Rīgā, Mazajā Pils ielā 1.

 

Novadu apvienības valdes sastāvs:

Nr.

Vārds, uzvārds

Pašvaldība

1.

Gints Kukainis

LPS priekšsēža vietnieks, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs

2.

Vents Armands Krauklis

Valkas novada pašvaldības;

RACA priekšsēdētājs

3.

Visvaldis Jansons

Vaiņodes novada pašvaldība

4.

Vija Jablonska

Priekules novada pašvaldība

5.

Ināra Silicka

Kārsavas novada pašvaldība

6.

Maruta Plivda

Preiļu novada pašvaldība

7.

Sandra Kapteine

Rugāju novada pašvaldība

8.

Jānis Zuments

Naukšēnu novada pašvaldība

9.

Guntis Gladkins

Rūjienas novada pašvaldība

10.

Aivars Okmanis

Rundāles novada pašvaldība

11.

Guntis Libeks

Jaunjelgavas novada pašvaldība

12.

Leons Līdums

Aizkraukles novada pašvaldība

13.

Agris Lungevičs

Madonas novada pašvaldība

14.

Vita Paulāne

Stopiņu novada pašvaldība

15.

Indulis Trapiņš

Ikšķiles novada pašvaldība

16.

Egils Helmanis

Ogres novada pašvaldība

 

Iepriekšējais
Nākamais

Novadu apvienības valdē diskutē par ATR turpinājumu un patvēruma meklētāju uzņemšanu

Šodien, 30. oktobrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) mītnē notika Novadu apvienības paplašinātā valdes sēde, kurā tika diskutēts par administratīvi teritoriālās reformas turpinājumu. Novadu vadītāji pārrunāja situāciju saistībā ar gaidāmo LPS Domes sēdi, kas ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un VARAM ministra Kaspara Gerharda piedalīšanos notiks nākamajā nedēļā.

Pašvaldību vadītāji pauda viedokli, ka nepieciešams sagatavot detalizētu viedokli un argumentus par visiem VARAM piedāvātajiem administratīvi teritoriālās reformas projekta punktiem. Kā jau iepriekš ziņots, novadu pašvaldības, atbildot uz ieceri turpināt administratīvi teritoriālo reformu, aicina pārtraukt nelietderīgu diskusiju par novadu apvienošanu, bet tā vietā ļaut nostabilizēt pēc 2009. gada reformas izveidoto sistēmu un īstenot iepriekšējās reformas paredzētās pārmaiņas, kam nepieciešams laiks.

Būtiski ir saglabāt novadu brīvprātīgas apvienošanās vai sadalīšanās mehānismu, kā arī veikt pārmaiņas tikai pēc rūpīgas un objektīvas esošās sistēmas izvērtēšanas. Novadu pašvaldību vadītāji uzsvēra, ka, turpinot pašvaldību apvienošanu, tiks nodarīts kaitējums attīstībai, tāpat arī uzņēmējiem un ģimenēm tiks dots negatīvs signāls par teritoriju turpmāko attīstību, kas vēl vairāk veicinās iedzīvotāju izceļošanu uz ārvalstīm.

Sēdē tika diskutēts arī par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem par izglītības pakalpojumiem, kā arī apspriests jautājums par rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā. Novadu priekšsēdētāji ierosināja LPS valdei apspriest izteiktos viedokļus un iesniegt domei lēmuma pieņemšanai, kā arī sagatavot jautājumus Ministru prezidentei.