Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Novadu apvienība ir viena no senākajām profesionālajām/interešu apvienībām, kas darbojas LPS ietvaros. Tās uzdevums ir iestāties par novadu interešu aizsardzību, veicināt to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām institūcijām. Novadu apvienība apvieno Latvijas novadu pašvaldības, kas ir Latvijas Pašvaldību savienības biedri.  

Novadu apvienības priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs - Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs.

Novadu apvienības priekšsēdētāja vietnieki – Vita Paulāne, Stopiņu novada domes priekšsēdētāja, Vents Armands Krauklis, RACA valdes priekšsēdētājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs.

Atbildīgā persona no LPS – Nauris Ogorodovs, tehnisko sistēmu administrators, padomnieka palīgs (e-pasta adrese: nauris.ogorodovs@lps.lv).

Novadu apvienība darbojas saskaņā ar Novadu apvienības nolikumu.

Novadu apvienības valdes sēdes parasti notiek katra mēneša pēdējā otrdienā plkst.13 Latvijas Pašvaldību savienības ēkā, Rīgā, Mazajā Pils ielā 1.

Novadu apvienības valdes sastāvs:

Nr.

Vārds, uzvārds

Pašvaldība

1.

Guntis Libeks

LPS priekšsēža vietnieka p.i., Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs

2.

Vents Armands Krauklis

Valkas novada pašvaldības;

RACA priekšsēdētājs

3.

Visvaldis Jansons

Vaiņodes novada pašvaldība

4.

Vija Jablonska

Priekules novada pašvaldība

5.

Ināra Silicka

Kārsavas novada pašvaldība

6.

Maruta Plivda

Preiļu novada pašvaldība

7.

Sandra Kapteine

Rugāju novada pašvaldība

8.

Jānis Zuments

Naukšēnu novada pašvaldība

9.

Guntis Gladkins

Rūjienas novada pašvaldība

10.

Aivars Okmanis

Rundāles novada pašvaldība

11.

Guntis Libeks

Jaunjelgavas novada pašvaldība

12.

Leons Līdums

Aizkraukles novada pašvaldība

13.

Agris Lungevičs

Madonas novada pašvaldība

14.

Vita Paulāne

Stopiņu novada pašvaldība

15.

Indulis Trapiņš

Ikšķiles novada pašvaldība

16.

Egils Helmanis

Ogres novada pašvaldība

17. Dainis Karols Talsu novada pašvaldība

 

Iepriekšējais
Nākamais

Novadu sapulce aicina pārtraukt nelietderīgu diskusiju par kārtējo apvienošanos un saglabāt brīvprātības princ

Priekuļu novadā piektdien, 23. oktobrī notiekošajā Novadu dienā pašvaldību pārstāvji apstiprināja rezolūciju par valdības piedāvātajiem administratīvi teritoriālā dalījuma variantiem, aicinot pārtraukt nelietderīgas diskusijas un novadu apvienošanā saglabāt brīvprātības principu.
Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā novadu dienā pašvaldību vadītāji pauda neizpratni, kādēļ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards atkārtoti neatrod iespēju domju priekšsēdētājiem skaidrot savas ieceres būtību. 
Ne pagājušajā nedēļā LPS Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas sēdē, ne uz Novadu dienu ministrs neieradās, kaut gan vairākkārt tika aicināts. Tādēļ novadu sapulce pieņēma oficiālu aicinājumu K. Gerhardam tikties un skaidrot ATR ieceres.
Tāpat valdība tiek aicināta nodrošināt pētījuma izstrādi par to, kā attīstības pasākumu nefinansēšana ir ietekmējusi situāciju novados.  
Novadi aicina pārtraukt nelietderīgu diskusiju par kārtējo apvienošanu, pirms nav izvērtēti iepriekš veikto pasākumu rezultāti. Būtiski ir saglabāt novadu brīvprātīgas apvienošanās vai sadalīšanās mehānismu.