Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1. attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2. paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3. piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4. rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5. pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA Valdes priekšsēdētājs Uģis Fjodorovs (Madonas novada pašvaldības izpilddirektors)

E-pasts: ugis.fjodorovs@madona.lv

Tālrunis: 28382616

No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

LPIA Valdes sastāvs:

Priekšsēdētājs: Uģis Fjodorovs (Madonas novads, Vidzemes reģions);

Rīgas valstspilsēta: Jānis Lange (izpilddirektors);

Valstspilsētas: Aldis Ābele (Ventspils);

Valstspilsētas ar novadiem: Evija Voitkāne (Valmieras valstspilsēta un novads), LPIA priekšsēdētāja vietniece;

Pierīgas reģions: Jolanta Jansone (Ķekavas novads); 

Kurzemes reģions: Kristaps Osis (Saldus novads);

Zemgales reģions: Agris Vilks (Dobeles novads);

Latgales reģions: Sergejs Jakovļevs (Ludzas novads);

LPIA sanāksmju videoieraksti pieejami LPS YouTube kanāla LPIA atskaņošanas sarakstā

Iepriekšējais
Nākamais

Izpilddirektori Augšdaugavas novadā diskutēja par būvniecību un mājokļu politiku

3.-4. aprīlī Augšdaugavas novada Sventes kultūras namā notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sēde, kurā piedalījās 64 pārstāvji no 27 pašvaldībām.   

Divu dienu laikā tika izrunātas daudzas aktuālas tēmas. Pirmā tikšanās diena tika veltīta tēmai “Kas ir birokrātija? Birokrātijas mazināšana. Iedzīvotāju padomes, līdzdalības budžets, kolektīvie iesniegumi.” Par šiem jautājumiem runāja VARAM Valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša, bet savā pieredzē dalījās kolēģi no Jelgavas, Ogres, Mārupes un Rēzeknes novada.

Otrā tikšanās diena bija veltīta tēmai “Būvniecības regulējums un valsts atbalsts mājokļu politikas nodrošināšanai. Kontrole un sodīšanas politika.”,

Par jaunumiem būvniecības regulējumā un atbalsta programmās, kā arī koka izmantošanu būvniecībā stāstīja EM Būvniecības politikas departamenta direktore Olga Feldmane. Par kontroli un sodiem informēja Būvniecības valsts Kontroles biroja (BVKB) Būvju ekspluatācijas kontroles nodaļas vadītāja Kristīne Griga, bet par administratīvo procesu, sodu piemērošanu, pārsūdzības tiesību un sodiem bez iespējas pārsūdzēt stāstīja TM Valststiesību departamenta direktore Sanita Mertena.

ALTUM Korporatīvās kreditēšanas vadītājs Māris Apsītis un Korporatīvo klientu vadītāja Laura Kovaļevska pastāstīja par atbalsta pasākumiem: īres namiem pieejamā Eiropas finansējuma investīciju progresu Latvijā, ieskicēja, kā darbojas programma, kādas ir pašvaldību jaunās iespējas.

Īres namu būvniecība ar valsts atbalstu Latvijas reģionos ir aktīva – šobrīd ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējumu tiek plānota vai notiek īres māju būvniecība jau sešās Latvijas pilsētās. Ņemot vērā, ka augstas kvalitātes, energoefektīvi  un iedzīvotājiem pieejami īres nami reģionos joprojām ir liela aktualitāte, Ekonomikas ministrija ir radusi papildu finansējumu īres namu programmai – tāpat kā līdz šim, valsts atbalsts šim mērķim būs pieejams aizdevuma ar kapitāla atlaidi veidā no ALTUM.

Tikšanās laika klātesošie tika informēti par iespējām, kritērijiem atbalsta saņemšanai un pašvaldībā veicamajiem sagatavošanās darbiem, kā arī līdzšinējo pieredzi.

Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors īsumā iepazīstināja ar Augšdaugavas novada pašvaldību, izmaiņām pēc reformas un būtiskākajiem projektiem un objektiem. Savukārt Dabas resursu nodaļas vadītāja Guna Novika pastāstīja par rīcības plānu komunālo notekūdeņu dūņu apsaimniekošanā. Klātesošos uzrunāja arī viens no Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas dibinātājiem un pirmais vadītājs Vitālijs Aizbalts.

Pēc tikšanās pašvaldību pārstāvjiem bija iespēja doties aplūkot arī Sventes nozīmīgākos objektus un viesoties pie uzņēmējiem.

Teksts, foto: Inese Minova

Augšdaugavas novada prezentācija
Sabiedrības iesaiste pašvaldības darbā. Jēdzieni un tiesiskais ietvars
Sabiedrības līdzdalība Jelgavas novadā: problēmas un izaicinājumi
Ogres novada iedzivotāju padomes
Līdzdalības budžets Mārupes novada pašvaldībā
Rēzeknes novada iedzīvotāju padomes
Administratīvā pārkāpuma process. Sodi
Aktualitātes būvniecībā 2024 - 2025
Publisko ēku ekspluatācijas uzraudzības kontrole. Ēkas īpašnieka atbildība.
Zemas īres maksas mājokļu būvniecības aizdevumi
Sanāksmes protokols