Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Komitejā skaidro ar teritorijas plānojumiem un to izstrādi saistītus izaicinājumus

Šī gada  4.decembrī notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas sēde.

Sēdes video ieraksts pieejams ŠEIT.

Komitejā norisinājās diskusija par neskaidrībām un problēmām ar kurām pašvaldības saskaras izstrādājot Teritorijas plānojumus pēc 2021. gada administratīvās reformas, atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17.punktam, kurā noteiks, ka saistošos noteikumus par teritorijas plānojumu izstrādā līdz 2025. gada 31. decembrim. Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis uzsvēra, ka līdz nākamā gada  31. decembrim nav jābūt pabeigtai teritorijas plānojuma izstrādei, bet ir jābūt izstrādātai un uz publisko apspriešanu nodotai pašvaldības Teritorijas plānojuma 1.redakcijai.

Sēdē tika akcentēts, ka situācijās, kurās spēkā stājas jauni ar pašvaldības teritorijas plānojumā ietveramo informāciju saistīti normatīvie akti ar augstāku juridisko spēku, pašvaldība izvērtē nepieciešamību izdarīt grozījumus tās teritorijas plānojumā. Ja pašvaldība neizdara grozījumus tās teritorijas plānojumā, pretrunu gadījumā piemēro tā normatīvā akta prasības, kuram ir augstāks juridiskais spēks.

Savukārt VARAM un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) pārstāvji informēja par Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts vides dienesta kompetenču sadalījumu, kā arī skaidroja vienotas izpratnes neesamību par Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes aizsargjoslas noteikšanas metodiku.

Sēdē piedalījās arī Satiksmes ministrijas, Zemkopības ministrijas (ZM), Kultūras ministrijas, VAS Latvijas valsts ceļi un Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji, skaidrojot ar nozari saistītos problēmjautājumus attiecībā uz teritorijas plānošanu.

Pēc sēdes tika pieņemts lēmums LPS kopā ar KEM organizēt atsevišķu sanāksmi par Vēja elektrostaciju un vēja parku izvietošanai paredzētajām teritorijām un to noteikšanu. Tāpat LPS lūgs ZM un KEM risināt konstatēto problēmu, proti, noteikumos par ūdens saimniecisko iecirkņu klasifikatoru esošā informācija par ūdensteču garumiem nesakrīt ar ZM pakļautībā esošās Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi rīcībā esošajiem datiem.

Vairāk informācijas pieejama pievienotajās prezentācijās.

VARAM - Ar teritorijas plānošanu un dabas aizsardzību saistītie jautājumi
ZM - Meliorācijas sistēmu aizsargjoslas
KM - Kultūras mantojuma aizsardzība un pašvaldību teritorijas plānošana